Yönetim rehavete karşı temkinli: "Şu an şampiyonuz demek hata olur"

Yönetim rehavete karşı temkinli: "Şu an şampiyonuz demek hata olur"

Beşiktaş yönetimi, yaratılan "erken şampiyonluk" havasına girmemeye özen gösteriyor.

Ajans Beşiktaş Derleme - Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Metin Albayrak, şampiyonluk yarışında kesinlikle erken havaya girmeyeceklerini söyledi. Önlerinde 13 zorlu maç daha olduğunu dile getiren Albayrak, “Takımımız aldığı övgüleri hak ediyor ama biten bir şey yok. Şampiyonluk en büyük isteğimiz ve lideriz. Şampiyon olacağımıza da inancımız tam ancak futbolda her şey var. Şu an şampiyonuz demek en büyük hatamız olur” dedi.

Ayağımız yere sağlam basmalı

Takipçilerinin puan kaybettiği haftada bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek zirvedeki yerini daha da sağlamlaştıran Beşiktaş’ın kamuoyunda şimdiden şampiyon ilan edilmesi yönetimi düşündürüyor. Başakşehir’e 4, G.Saray’a 7, F.Bahçe’ye ise 10 puan fark atılmasına rağmen yöneticiler bu konuda temkinli olmayı tercih ediyor.
 
Akhisar galibiyetinin ardından Beşiktaş’ın şampiyon ilan edilmesinin yanlış olduğunu ifade eden siyah-beyazlılar “Takımımız övgüleri hak ediyor ama biten bir şey yok. Daha oynanmamış 13 maç var varken şampiyon ilan edilmemiz yanlış. Ayaklarımız yere sağlam basmalı. Hem taraftarların hem de spor otoritelerinin bu yöndeki düşünceleri için müdahalede bulunamayız, sonuçta herkes kendi düşüncesini koyuyor ortaya. Ama biz takım olarak, yönetim olarak henüz 13 hafta varken bu cümleleri sarf edemeyiz. Bırakın sarf etmeyi konuşmayız bile. Şampiyonluk en büyük isteğimiz ve lideriz, şampiyon olacağımıza da inancımız tam, ama futbolda her şey var. Şu an şampiyonuz demek en büyük hatamız olur’’ diye görüş belirttiler. (Vatan & Milliyet)

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler