Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'ın çeyrek finaldeki rakibi

Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'ın çeyrek finaldeki rakibi

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final kura çekimi yapıldı. Peki Beşiktaş'ın rakibi kim? Ziraat Türkiye Kupası'nda VAR var mı? Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final tek maç mı? İşte çeyrek finale ilişkin tüm detaylara gelişmeler...

Ajans Beşiktaş - Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek ve yarı final kura çekimi gerçekleştirildi. Beşiktaş'ın rakibi Konyaspor oldu.

Türkiye Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri şöyle:

Sivasspor-Antalyaspor
* Galatasaray-Alanyaspor
* Konyaspor-Beşiktaş
* Fenerbahçe-Başakşehir

Türkiye Kupası'nda yarı final eşleşmeleri:

* Sivasspor - Antalyaspor galibi Galatasaray - Alanyaspor eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.
* Konyaspor - Beşiktaş maçının galibi Fenerbahçe - Başakşehir maçının galibiyle karşılaşacak.

Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu sezon uygulanan statü gereği tek maç eleme usulüne göre oynanan son 16 turu maçlarında rakiplerine üstünlük kuran Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Aytemiz Alanyaspor, Demir Grup Sivasspor, Medipol Başakşehir, Fraport TAV Antalyaspor ve İttifak Holding Konyaspor adlarını çeyrek finale yazdırmıştı.

Tek maç eleme usulüne ve seribaşı sistemine göre oynanacak çeyrek finalde müsabakalar, kurada küçük numarayı çeken takımların sahasında yapılacak.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçları ne zaman?

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final karşılaşmaları 9-10 ve 11 Şubat 2021, yarı final müsabakaları da 16-17 veya 18 Mart 2021 tarihlerinde tek maç eleminasyon şeklinde yapılacak.

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final tek maç mı?

Çeyrek Final müsabakaları, Son 16 turu müsabakaları sonucunda tur atlayan 8 takım arasında ve tek maç eleme usulüne göre oynanır. Eşleşmeler TFF tarafından düzenlenecek kura çekimi sonucunda belirlenir. Kura çekiminde, bu statünün 3. maddesi uyarınca belirlenecek olan 4 takım, seri başı olur ve diğer 4 takım ile eşleşir. Müsabakalar küçük numarayı çeken takımların sahasında oynanır. Tek maç usulü oynanacak müsabakaların normal süresi sonunda eşitliğin bozulmaması halinde on beşer dakikalık iki devre halinde uzatma oynanır. Uzatmada da eşitliğin bozulmaması halinde tur atlayan takım, seri penaltı atışları sonucunda belirlenir.

Ziraat Türkiye Kupası'nda VAR var mı?

Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu, Çeyrek Final, Yarı Final ve Final müsabakalarında, Futbol Oyun Kuralları ve bu kurallara dahil edilen VAR Protokolüne uygun olarak çevrim içi Video Yardımcı Hakem Sistemi kullanılacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler