1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Derbi seyircisiz mi oynanacak? İşte cevabı...
Derbi seyircisiz mi oynanacak? İşte cevabı...

Derbi seyircisiz mi oynanacak? İşte cevabı...

Fenerbahçe'nin Medipol Başakşehir maçının ardınan PFDK'ya sevk edilmesinin ardından sarı-lacivertlilerin bir sonraki iç saha maçı olan Beşiktaş derbisinin seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanacağı merak ediliyor.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Ligde art arda verdiği puan kayıplarıyla kötü günler geçiren ve Başakşehir maçında rakip takım kalecisi Volkan Babacan'a isabet eden cisim yüzünden Beşiktaş derbisi öncesi "Seyircisiz korkusu" yaşayan Fenerbahçe'ye TFF'den haber geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu sezon öncesi disiplin talimatında yer alan saha olayları yaptırımı konusunda tıpkı çirkin ve kötü tezahurattaki gibi ilgili disiplin ihlalilin gerçekleştiği tribün bloğunda bulunan seyircilerin girişini yasaklanmasının getirilmesi stadlarımızda maçların daha çok seyircili oynanmasını sağlayacak.

TFF'nin bu sezona kadar olan düzenlemesinde saha olaylarında tribüne bakılmaksızın atılan cismin hakem veya futbolculara isabet etmesi ve oyunun durmasına sebebiyet vermesi halinde direkt seyircisiz oynama cezası kesilmesine karşılık yeni düzenlemede faturayı ihlalin gerçekleştiği tribünde bulunan seyircilerin biletlerinin bloklanlanmasıyla belli bir kısım seyirci ödeyecek.

Buna göre Fenerbahçe - Başakşehir maçında Volkan Babacan'ın alnına isabet eden pet şişe sonrası oyunun bir müddet durması, önceki talimata göre 1 maç seyircisiz oynama cezası gerektirirken, yeni talimatta bunun faturası pet şişenin geldiği Fenerbahçe - Başakşehir maçında doğu kale arkası D bloğundaki seyircilerin biletlerinin bir maçlık bloklanması şeklinde olacak.

Muhtemelen Perşembe günü toplanacak olan PFDK, Başakşehir maçıyla ilgili olarak saha olaylarından sevk edilen Fenerbahçe'ye para cezası ve o pet şişenin atıldığı kale arkasındaki o bloğa giren seyircilerin derbiye girmesini engellenmesi yönünde verecek. (Sporx)

Önceki ve Sonraki Haberler