16 milyon euroluk tasarruf...

16 milyon euroluk tasarruf...

Beşiktaş, satışlarla birlikte giden oyunculardan 26.4 milyon euro kazanırken gelenlerin maliyeti 10.4 milyon euro oldu. Kartal 16 milyon euro tasarruf etti.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş, bu sezon transfer dönemini bir hayli farklı geçirdi. Siyah-beyazlıların özellikle satıştan ve giden oyuncuların maliyetlerinden büyük ölçüde kâr elde ettiği görünüyor. Öyle ki tüm rakamlar toplandığında geçen sezona göre yeni transferler eklenmeden 12.4 milyon euro tasarruf (kiralama ve maaş gideri) sağlandığı görülüyor. Satıştan elde edilen 14 milyon euro ile rakam toplamda 26.4 milyon euro'ya ulaşıyor.

6 YENİ İSİM KATILDI

Bu sezon yeni transferlerin yıllık maliyeti 6 milyon euro'ya yaklaşan rakamlar seviyesinde... 6 futbolcunun bonservis, kiralama ve diğer giderleri de bu sezon için 4.4 milyon euro. Rakam toplandığında bu sezon kasadan çıkacak para 10.4 milyon euro. Son iki sezon karşılaştırıldığında gidenlerden 26.4 milyon euro kâr eden transfer komitesi, gelenler için 10.4 milyon euro ödeyecek. Aradaki tasarruf farkı ise tam 16 milyon euro. (Fotomaç)

Etiketler :