1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. ''Aboubakar, Gomez'den daha iyi''
''Aboubakar, Gomez'den daha iyi''

''Aboubakar, Gomez'den daha iyi''

Sabah gazetesi 3 spor yorumcusuna Aboubakar'ı sormuş. İşte yanıtlar...

A+A-

SORU: Son iki maçta 3 gol atan Aboubakar, "Mario Gomez'in yerini dolduramaz" şeklindeki eleştirileri boşa çıkaracak mı?

METİN TEKİN
Gomez'den daha iyi

Gol işi kendine güven işidir. İstediğiniz kadar fizik gücünüz olsun, moraliniz yerinde olmadığı zaman o vuruşu yapamazsınız. Aboubakar'ın Antalya'ya attığı harika golün hazırlayıcısı Napoli'de attığı o gollerdi. Ona bu vuruşu yaptıran Napoli'de attığı gollerin sonucudur. Ben Aboubakar'ı son iki maçta gerçekten beğendim. Oyun içinde de Mario Gomez'den daha faydalı... Kanatlara çıkıyor, defansı açıyor... Mesela solda bile oynayabilir. Bu açılardan Alman golcüden daha iyi.

SİNAN VARDAR
Her an oyunun içinde

Aboubakar-Gomez karşılaştırması sezon boyunca sürecektir. Hem Napoli maçında hem de Antalya maçında ben kendisini çok beğendim. Çok aktif bir oyuncu ve maçın her dakikasında oyunun içinde. Attığı gollerle de kendini ispatladı. Gomez'in ise ayrı vasıfları vardı. Kanatlardan gelen mükemmel toplarla tek vuruştaki zenginliği ile Beşiktaş'ta iz bıraktı. Aboubakar, Gomez'in yerini doldurur mu bilemem ama ben takıma çok büyük katkısı olacağına inanıyorum.

BÜLENT TİMURLENK
Şenol Güneş ile vitrine

Beşiktaş'ın mevcut ekonomisiyle giden Gomez'den daha muteber golcü alması imkansıza yakındı. "Aboubakar ne yapar?" sorusunun cevabı aslında Şenol Güneş'in geçmişinde gizli. Fenerbahçe'nin sağ açığında depresyona girmiş, dibe vurmuş, saçını kazıtmış, boynu büyük Burak Yılmaz'ı ve Fenerbahçe'de "kazma" denilen Fernandao'yu gol kralı yapan teknik adam, Aboubakar'ı da arka raftan alıp vitrine koyar. Santrforunu gol pozisyonuna sokamayan takımın derdi, santrforu gol kaçıran takımdan büyüktür bu oyunda. (Sabah)

Önceki ve Sonraki Haberler