1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Beşiktaş, FEDA sayesinde şampiyon oluyor"
"Beşiktaş, FEDA sayesinde şampiyon oluyor"

"Beşiktaş, FEDA sayesinde şampiyon oluyor"

Beşiktaş'ın eski kaptanı, "Feda" döneminde atılan sağlam temellerin siyah beyazlıları üst üste ikinci kez şampiyonluğa koşturduğunu söyledi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - İbrahim Toraman, Beşiktaş'ın son iki yılda yakaladığı başarıların temellerinin "Feda" sezonunda atıldığını ve Gaziantepspor maçıyla siyah beyazlıların "hak ettiği" şampiyonluğa ulaşacağına inandığını söyledi.

Mackolik Radyo 'da Yakın Markaj programına konuk olan İbrahim Toraman, "Beşiktaş umarım bu hafta hak ettiği şampiyonluğu kutlayacaktır. Beşiktaş eğer geçen yıl ve bu yıl şampiyon oluyorsa "Feda" sezonunda temelin sağlam atılmasının önemi büyüktür." ifadelerini kullandı.

Tanju, Messi ve kanunla başı derde giren futbolcular

Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra 33 yaşında futbolu bırakma kararı alan İbrahim Toraman, ayrılma sürecinde yaşanan belirsizlik nedeniyle kırgın olduğunu da saklamadı.

Siyah beyazlı kulüpten "Feda" sezonu sonrası ayrılmasına da açıklık getiren eski futbolcu, "O dönem yönetimle önce 3 yıllık sözleşme konusunda anlaştık. Daha sonra 2 yıla indirdiler. Onu da kabul ettim. Ama bir türlü resmiyete dökülmedi. Bekleme ve belirsizlik süreci beni sinirlendirdi."

"Ben 10 yıl boyunca Beşiktaş forması giydim, kaptanlık yaptım. Bana zamanında yapıaln teklifleri kabul etseydim hem daha çok şampiyonluğum hem de daha çok param olurdu." ifadelerini kullandı.

İbrahim Üzülmez ile yaşadıkları ve iki oyuncunun da kadro dışı bırakılmasına sebep olan kavga hakkında da konuşan İbrahim Toraman, "İbrahim Üzülmez ile ortak yönümüz yok ama yolda karşılaşırsak selamlaşırız. O olaydan zararı Beşiktaş ve ben gördüm." şeklinde konuştu.

Beşiktaş forması ile birlikte oynadığı en yetenekli oyuncular olarak  Guti, Ricardinho, Simao, Quaresma ve Delgado'yu sayan eski futbolcu, siyah beyazlı forma ile unutamadığı maç için "Beşiktaş formasıyla unutamadığım maçım şampiyonluğu garantilediğimiz ve gol attığım Denizlispor karşılaşması." dedi. (Goal)