1. HABERLER

  2. BASKETBOL

  3. Beşiktaş Sompo Japan: 91 İBB: 73
Beşiktaş Sompo Japan: 91 İBB: 73

Beşiktaş Sompo Japan: 91 İBB: 73

Beşiktaş Sompo Japan Takımı, hazırlık maçında karşılaştığı İBB'yi 91-73 mağlup etti.

A+A-

BJK Akatlar Arena'da oynanan karşılaşmaya Beşiktaş; Muratcan Güler, Michael Thompson, Earl Clark, Sertaç Şanlı ve Michael Roll beşiyle başladı.

Siyah-beyazlılar, mücadeledeki ilk sayılarını Thompson'un kısa mesafeden bulduğu basketten kazandı. Thompson'un basketleriyle skor üstünlüğünü eline alan siyah-beyazlı ekip, Erkan ve Earl Clark'ın da skora katkı yapmasıyla ilk çeyreği 24-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Erkan Veyseloğlu'nun bulduğu basketle başlayan siyah-beyazlılar, ilk dakikalarda rakibinin hızlı hücumlardan bulduğu basketlere engel olamadı. İlerleyen dakikalarda savunma güvenliğini eline alan ve hücumda daha üretken olmaya başlayan Ufuk Sarıca'nın öğrencileri, farkı açtı ve soyunma odasına 48-36 önde girdi.

Earl Clark ve DJ Strawberry ile arka arkaya sayılar üreten siyah-beyazlılar, çeyrekte iki dakika geride kalırken skoru 55-38'e getirdi. Karşılıklı basketlerle devam eden çeyreği Beşiktaş, 71-58 önde tamamladı.

Son bölüme Vladimir Stimac'ın pota altı basketiyle başlayan Beşiktaş Sompo Japan, ilk 2 dakikayı 79-61 önde geçti. Maçın kontrolünü elinde tutan ve rakibinin farkı eritmesine izin vermeyen Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmadan 91-73 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer olan oyuncular 17'şer sayıyla oynayan Earl Clark ve Michael Thompson olurken onları; 13 sayıyla DJ Strawberry ve 10'ar sayıyla da Erkan Veyseloğlu, Vladimir Stimac ve Kyle Weems takip etti.

Önceki ve Sonraki Haberler