1. HABERLER

  2. BASKETBOL

  3. Beşiktaş Sompo Japan:87 - D.İ. Büyükçekmece:80
Beşiktaş Sompo Japan:87 - D.İ. Büyükçekmece:80

Beşiktaş Sompo Japan:87 - D.İ. Büyükçekmece:80

Beşiktaş Sompo Japan Takımı, hazırlık maçında karşılaştığı D.İ. Büyükçekmece'yi 87-80 mağlup etti.

A+A-

BJK Akatlar Arena'da oynanan karşılaşmaya takım, M. Thompson, Muratcan Güler, M. Roll, Earl Clark ve Vladimir Stimac beşiyle başladı.

Siyah-beyazlıların, mücadeledeki ilk sayılarını Earl Clark'ın serbest atış çizgisinden bulduğu basketlerle kazandı. Michael Roll'un basketleriyle hücumda etkili olan takım, savunmada pota altında açıklar verdiği bu çeyreği 25-18 geride bitirdi.

İkinci çeyreğe daha organize bir şekilde başlayan Beşiktaş Sompo Japan Takımı, Kyle Weems ve Earl Clark ile hücumda etkili oldu ve ilk yarının bitimine 3 dakika kala 38-35 öne geçti. Kalan sürede de üstünlüğünü devam ettiren Beşiktaş Sompo Japan Takımı, soyunma odasına 40-38 önde girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına takım; M. Thompson, M. Roll, DJ Strawberry, Kyle Weems ve Earl Clark beşiyle çıktı.

Üçüncü çeyrekteki ilk sayıları Earl Clark'ın kısa mesafe şutundan geldi. Kyle Weems ile dış atışlardaki başarısını sürdüren ekip, Kenan Sipahi ve Şafak Edge'nin de skora katkı yapmasıyla farkı açtı ve bu bölümü 66-59 önde tamamladı.

Son çeyrek karşılıklı kazanılan basketlerle başladı. Hücumda organize olmakta zorluk çekmesine rağmen siyah-beyazlılar, son 5 dakikaya 73-68 önde girdi. Thompson'ın arka arkaya başarılı atışlar yapmasıyla takım farkı 10'a çıkardı (81-71). Kalan sürede de üstünlüğünü devam ettiren Beşiktaş Sompo Japan Takımı, karşılaşmadan 87-80 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer olan oyuncular 20'şer sayıyla yıldızlaşan Michael Roll ve Earl Clark olurken onları; 17 sayı, 7 ribaundla Kyle Weems ve 12 sayıyla da Michael Thompson takip etti.

Önceki ve Sonraki Haberler