Beşiktaş'ta "Japon" heyecanı! Transferi 'sponsor üslenecek' iddiası... Peki hangi yıldız oyuncunun adı geçiyor?

Beşiktaş'ta "Japon" heyecanı! Transferi 'sponsor üslenecek' iddiası... Peki hangi yıldız oyuncunun adı geçiyor?

Beşiktaş’a sponsor olacağı öğrenilen Japon markası, bugün Vodafone Park’ta düzenlenecek imza töreniyle açıklanacak.

Ajans Beşiktaş - Önceki gün İstanbul’a gelen ve dün akşam saatlerinde Nevzat Demir Tesisleri’nde siyah-beyazlıların idmanını izleyen yetkililer, daha sonra Beşiktaş yönetimiyle yemekte biraraya geldi. Sponsorluk konusunda küçük pürüzlerin giderildiği belirtilen yemeğin ardından firma yetkilileri, Beşiktaş futbolcularıyla da tanıştı. Bugün saat 11.00’de gerçekleştirilecek basın toplantısında sözleşmenin detayları, sponsorluğun hangi alanda olduğu ve kaç yılı kapsadığı açıklanacak.

Yeni Şafak'tan Süleyman Hatırasu'nun haberine göre Beşiktaş’ın Japon sponsor firmayla anlaşmasıyla birlikte siyah-beyazlıların kasasına yaklaşık 10 milyon Euro girmesi bekleniyor. Anlaşmanın en dikkat çekici noktası ise, sponsorluğu üstlenen firmanın siyah-beyazlı takıma bir yıldız transferi yapacağı. Beşiktaş’ın anlaşma gereği kasasına girecek olan 10 milyon Euro’yu sezon başında satın alma opsiyonuyla kiralık olarak kadrosuna kattığı futbolcularda kullanabileceği belirtildi.

1-031.jpegSiyah-beyazlı kulübün, Japon firması ile sözleşme imzalayacak olması taraftarları da heyecanlandırdı. Transfer döneminde adı sıkça Beşiktaş’la anılan, ancak maliyeti nedeniyle transferinden vazgeçilen Borussia Dortmund’un yıldızı Shinji Kagawa’nın bu anlaşmayla birlikte devre arasında Beşiktaş’a geleceği iddia edildi.

Siyah-beyazlıların ilk aşamada kiralamak istediği ancak Alman ekibinin yüksek ücret istemesi üzerine vazgeçtiği Japon futbolcu, bu kez bonservisiyle birlikte alınmaya çalışılacak.

Borussia Dortmund transfer döneminde kiralama bedeli olarak Beşiktaş’tan 4.5 milyon Euro talep etmişti.

Etiketler :