Beşiktaş'tan derbiyle ilgili resmi açıklama geldi!

Beşiktaş'tan derbiyle ilgili resmi açıklama geldi!

Siyah beyazlı kulüp bugün yapılan divan toplantısı sonrası resmi internet sitesinden derbiyle ilgili kararı kamuoyu ile paylaştı. İşte detaylar...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Divan Kurulu, bugün yapılan yaklaşık 800 üyenin katıldığı istişare toplantısında siyah-beyazlı kulübün üyeleri, Fenerbahçe maçına çıkmama yönünde Beşiktaş Yönetimi'ne görüş bildirdi.

Basına kapalı yapılan Divan Kurulu toplantısının ardından Saat 15:00 sularında başlayan toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Basına kapalı yapılan Divan Kurulu toplantısı bitiminin ardından yönetim ayrıca bir toplantı daha gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Toplantısının ardından alınan karar, siyah beyazlı kulübün resmi internet sitesi üzerinden kamuoyu ile paylaşıldı.

Beşiktaş'tan gelen açıklama şu şekilde:

Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz. 

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.

115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız. 

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.

Kamuoyuna saygılarımızla,

Beşiktaş JK

 

Etiketler :