Beşiktaş'tan Sivasspor'a yanıt

Beşiktaş'tan Sivasspor'a yanıt

Beşiktaş, Demir Grup Sivasspor'un mesajına yanıt verdi. Siyah-beyazlılar, "Ahmet Nur Çebi’nin beyanlarının, hakemleri baskı altına alma amaçlı yapılmış gibi ifade edilmesi gerçekle hiçbir şekilde örtüşmemektedir" açıklamasını yaptı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Fanatik gazetesine verdiği röportajın ardından Sivasspor, siyah-beyazlılara cevap verdi.

Kartal, "Maça saatler kala kimse aba altından sopa göstermesin" mesajını paylaşan Sivasspor'a yanıt verdi.

Açıklamada Sivasspor maçının hakemlerine yönelik bir kasıt olmadığını duyuran Beşiktaş, "Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin beyanlarının, Demir Grup Sivasspor maçımızda görev yapacak hakemleri baskı altına alma amaçlı yapılmış gibi ifade edilmesi gerçekle hiçbir şekilde örtüşmemektedir." ifadeleri yer aldı.

Beşiktaş'ın açıklamasının tamamı

"Anadolumuzun güzide temsilcilerinden Demir Grup Sivasspor Kulübü tarafından bugün yapılan açıklama üzerine tarafımızca kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Hollanda’da basın mensuplarıyla yapmış olduğu sohbet toplantısında, Demir Grup Sivasspor Kulübü’nden yapılan açıklamada ifade edilenlerin aksine sezon başından beri Futbol A Takımımızın, hatta Süper Lig’de mücadele eden diğer rakiplerimizin de hatalı hakem kararları nedeniyle yaşanan mağduriyetleri dile getirmiş ve bu konuyla ilgili olarak Süper Lig’e verilecek milli maç arasında detaylı değerlendirmelerde bulunacağını belirtmiştir.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin söz konusu açıklamalarında, ne yarınki rakibimiz Demir Grup Sivasspor Kulübü’nün ne de ilgili maçta görev yapacak hakemlerin ismi hiçbir şekilde geçmemiştir.

Hal böyle iken; Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin beyanlarının, Demir Grup Sivasspor maçımızda görev yapacak hakemleri baskı altına alma amaçlı yapılmış gibi ifade edilmesi gerçekle hiçbir şekilde örtüşmemektedir.

Kulübümüzün, Futbol A Takımımızın maçlarında görev yapacak hakemleri baskı altına almak gibi bir düşüncesi söz konusu dahi olamaz. Beşiktaş JK olarak; başta futbolcularımız olmak üzere diğer takımların futbolcularının da alın terlerinin karşılığını adil yönetimler sonucunda alması taraftarıyız."