1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Burak Yılmaz satılık değil"
"Burak Yılmaz satılık değil"

"Burak Yılmaz satılık değil"

İtalyan ekibinin sportif direktörü Mauro Meluso yaptığı görüşmeler sonucu eli boş döndü. Beşiktaş İkinci Başkanı Serdal Adalı, golcü oyuncunun takımda kalacağını söyledi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Bir süredir Beşiktaş’ın golcüsü Burak Yılmaz’la ilgilenen İtalyan kulübü Lecce, sonunda kapıya dayandı. Yedi sezon sonra Serie A’ya yükselen sarı-kırmızılı ekibin yöneticileri golcü oyuncu için İstanbul’a geldi. Lecce Başkanı Saverio Sticchi Damiani, birkaç gün önce Beşiktaş’tan Burak Yılmaz için girişimlerde bulunduklarını ve bu transferi sportif direktörleri Mauro Meluso’nun yürüttüğünü açıklamıştı. Telefonda yapılan görüşmelerde Yılmaz’a yıllık 2 milyon avro önerilmiş ancak İtalyan ekibine hem yıldız oyuncudan hem de siyah-beyazlı kulüpten olumsuz cevap verilmişti. Cuma günü verdiğimiz haberde Lecce’nin pes etmek niyetinde olmadığını ve İstanbul’a gelerek bir görüşme daha yapacağını belirtmiştik. Lecce’nin sportif direktörü Mauro Meluso da dün İstanbul’a çıkarma yaptı.

Kral sessiz

Ancak transfer görüşmelerinde Beşiktaş bir defa daha tavrını net olarak ortaya koydu. İkinci Başkan Serdal Adalı “Türkiye’nin en iyi golcüsüne sahibiz. Bizim Burak Yılmaz’ı satmak gibi bir planımız yok” diyerek konuya noktayı koydu. Ayrıca Mauro Meluso’nun da bu defa yapılan görüşmede para konusuna değinmediği belirtildi. İstanbul’da sadece nabız yoklayan Lecce’nin sportif direktörü, İtalya’ya dönerek Başkan Saverio Sticchi Damiani’ye bilgiler verecek. Bu görüşme sonrasında Lecce’nin Beşiktaş’a resmî teklif yapması bekleniyor. Öte yandan Beşiktaş ile Lecce arasında bu sıcak gelişmeler yaşanırken Burak Yılmaz’ın sessizliği dikkat çekiyor. Golcü oyuncunun tatilde olduğu ve gelişmeleri uzaktan takip ettiği belirtildi. (Türkiye Gazetesi)

Önceki ve Sonraki Haberler