Çebi'den Sergen Yalçın'a: "Takımı düzlüğe çıkaracağına inanıyorsan görevine devam et, buyur dene"

Çebi'den Sergen Yalçın'a: "Takımı düzlüğe çıkaracağına inanıyorsan görevine devam et, buyur dene"

Sonucu merakla beklenen zirve, Çebi’nin Altunizade’de bulunan ofisinde gerçekleşti.

Ajans Beşiktaş - UEFA Şampiyonlar Ligi ve Spor Toto Süper Lig'de üst üste kötü sonuçlar alan Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın ile yol ayrımına gelinmişti. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Sergen Yalçın dün akşam saatlerinde bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan zirvenin ardından 'devam' kararı alındı. İşte Ahmet Nur Çebi - Sergen Yalçın zirvesinin ayrıntıları...

ASBAŞKAN KOCADAĞ AÇIKLADI

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Sergen Yalçın’la yola devam ettiklerini açıkladı. Toplantının ardından gazetecilere bilgilendirmede bulunan Kocadağ, “Sezon başında oluşturulan kadro ve hedeflerimiz itibariyle istediğimiz yerde olmadığımız kesin. Başkanımız ve hocamızla bir değerlendirme toplantısı yaptık. Bu başarısız gidişatın sebepleri nedir, bunu tersine çevirmek için neler yapabiliriz, hocamız önümüzdeki süreçte neler yapacak diye konuştuk. Hocamız kendisine ve takıma güvendiğini söyledi. Başkanımızın da zaten güveni var. Beşiktaş düştüğü yerden kalkacak güce sahiptir” dedi.

KADRO DIŞI TALEBİ OLMADI

Siyah-beyazlı yönetici, Sergen Yalçın’dan yetersiz performans gösteren bazı oyuncuların kadro dışı bırakılmasıyla ilgili bir talep gelmediğini de söyledi. Kocadağ, “Kadro dışı konuları hocamızın inisiyatifindedir. Hocamızdan bu yönde bir talep gelmedi. Hocamız görevine konsantre olacak, içinde bulunduğumuz bu girdaptan bizi kurtaracak. Kolay bir durum değil. Hocamız da üzüntülü. Kendisine güveniyoruz. Başkanımız desteğini iletti. Bu durumdan camiamızla birlikte çıkacağız. Bize düşen görevler nedir, hocamızın bizden beklentisi nedir onları da konuştuk. Önümüzdeki dönemde elimizden ne gelirse yapacağız” ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞME 1 SAAT SÜRDÜ

Ahmet Nur Çebi ile Giresunspor’a 4-0 yenildikleri maçtan sonra yaptığı açıklamada takımın kötü gidişatına bir türlü çözüm bulamadığını ifade eden Sergen Yalçın arasındaki görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

'BEN DEVAM ETMEK İSTİYORUM'

İstifa edeceği ileri sürülen Sergen Yalçın’ın toplantının başında, “Ben devam etmek istiyorum” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Başkan Çebi de kendisine ve takımına güvendiğini söyleyen siyah-beyazlı hocaya destek verdi.

'SEN İSTEDİĞİN KADAR DA YANINDA DURACAĞIM'

Çebi’nin, “Şimdiye kadar hep yanında oldum ve sana güvendim. Sen istediğin kadar da yanında duracağım. Benim ne başka bir düşüncem ne de B planım var. Bunlar aramızı açmak isteyen kötü niyetli kişilerin uydurmaları. Takımı düzlüğe çıkaracağına inanıyorsan görevine devam et, buyur dene o zaman” diye konuştuğu bildirildi.

SAKATSIZLIKLER VE ŞANSSIZLIK...

Sergen Yalçın’ın toplantıda üst üste yaşanan sakatlıklar ve şanssızlığın başarısızlıkta ciddi payı bulunduğunu dile getirdiği aktarıldı.

BAŞKAN ÇEBİ HAK VERDİ

Ahmet Nur Çebi’nin birçok noktada Yalçın’a hak verdiği ve ikilinin önümüzdeki günlerde daha sık bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacakları da kaydedildi. (Milliyet - Bilal Meşe)