"Daha bol pozisyon olmalı"

"Daha bol pozisyon olmalı"

Beşiktaş - Gaziantep FK maçı sonrası köşe yazarları maça dair izlenimlerini yazdı.

Fanatik gazetesinden Tunç Kayacı bugünkü köşesinde Beşiktaş - Gaziantep maçını yazdı:

Beşiktaş geçtiğimiz hafta çok iyi oynamasına rağmen Rize deplasmanında farklı kazanacağı maçı berabere bitirmişti. Aslında o maç iyi futbolun, özgüven kazanmanın habercisiydi. Dün gece de Gaziantep FK karşısına yeni teknik direktörü Önder Karaveli yönetiminde başladı. Öyle bir ilk yarı izledik ki rakibine nefes aldırmadı adeta Siyah-Beyazlılar. Ancak bu baskının karşılığı üretkenlik yoktu. Pjanic’in şutu haricinde kayda değer Beşiktaş gol pozisyonu notlarımıza düşmedi. Oysa pas yapmayan, oyun kuramayan Gaziantep FK ise iki kere gole yaklaşan taraftı.

Gaziantep FK iyi mücadele etti

Aslında maç öncesi tablo konuk açısından sıkıntılıydı, tam 9 oyuncusundan yoksundu. Sanırım bir çok takım ortama bakarsak bunları yaşayacak. Maça dönersek Önder hoca ön bölgeden yaptırdığı baskıyla rakibi hataya zorlayıp aradığı golü bulmayı amaçladı. Ancak Erol Bulut’un öğrencileri ilk yarıda savunma disiplinini bozmadan iyi mücadele etti. İkinci yarıda benzer bir maç izledik. Bence Beşiktaş’ın attığı gole bakarsak doğru oyunun adresiydi. Çünkü hava toplarında geçit vermeyen rakip karşısında Beşiktaş uzun süre bunu denedi. Oysa Batshuayi’nin attığı golde klasik Ghezzal şutu ve dönen topu tamamlama vardı. Bu tür iyi kapanan rakipleri ancak bireysel yeteneklerin farkıyla açabilirsiniz.

Daha bol pozisyon olmalı

Genç Emirhan'ın dün etkisi azdı gibi değerlendirme olabilir. Önder hoca keşke ilk 11 yerine sonradan hamle oyuncusu olarak sahaya sürseydi. Çünkü 17 yaşında bir anda Türk futbolunun gündemine düşen Emirhan’ı mental olarak diri tutmak açıkcası sezona ısıtırak sahaya sürmek daha yararlı olur diye düşündüm. 90’dakikanın özeti; Beşiktaş’ın artıları olarak geçen yıl ki temposunu yakalayan, istekli coşkulu futbolu diyebilirim. Eksisi bu oyunun daha üretken daha bol pozisyon yaratması lazım. Gaziantep FK’nın dünkü yenilgisi için mazareti çoktu. Bu kadar eksikle bu mücedeleye saygı duymak lazım. Ellerinden geleni yapsalar da puan almaya yetmedi.