Emirhan İlkhan'dan itiraf: 14 yaşımda futbolu bırakıyordum

Emirhan İlkhan'dan itiraf: 14 yaşımda futbolu bırakıyordum

Beşiktaş'tan Torino'ya transfer olan Emirhan İlkhan, İtalyan basınına konuştu. Emirhan, çocukluk döneminde yaşadığı zorlukları anlattı ve itirafta bulundu.

Ajans Beşiktaş - Torino'nun oyuncusu Emirhan İlkhan, İtalyan basınından Tuttosport'a konuştu. Emirhan, çocuk yaşta futbolu bırakma noktasına geldiğini ve sebeplerini anlattı. Antrenmanlara gitmekte zorlandığını söyleyen genç oyuncu "14 yaşında futbolu bırakmayı düşündüm. Beşiktaş ile konuştum ve artık devam edemeyeceğimi, toplu taşımayla antrenmana gidip gelmenin çok zor olduğunu söyledim. Artık ders çalışamıyordum. Geç saatlerde eve dönmek bir çocuk için oldukça tehlikeydi" dedi.

18 yaşındaki oyuncu, abisinin üzerinde çok emeği olduğunu söyledi ve "Abim bana çok yardım etti. Bana, 'Sahip olduğun yetenekle burada duramazsın. Zaten binlerce kez fedakarlık yaptın. Her şeyi birden bırakamayız. Sana yardım edeceğim. Sen bunu hak ediyorsun. Eğer iyi bir futbolcu olamazsan yazık olur' dedi. Kendisine çok şey borçluyum" ifadelerini kullandı. (Posta)