1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Eski yönetici Kolot: "Beşiktaş şampiyon olacak"
Eski yönetici Kolot: "Beşiktaş şampiyon olacak"

Eski yönetici Kolot: "Beşiktaş şampiyon olacak"

Beşiktaş eski yönetim kurulu üyesi Celalettin Kolot, olaylı Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Radyospor'a konuşan Beşiktaş eski yöneticisi Celalletin Kolot, Fikret Orman ve Şekip Mosturoğlu'nun maç sonu açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu:

"Olaylar başından o kadar yanlış ki, kupanın statüsü başta yanlış. Yanlış yönlendiriyorlar. Çok maç yaparak, çok yayın yaparak sanki o yayınlar parasını verdik, o kadar çıkarıyoruz mantığı var. Böyle bir şey yok.

Fikret Orman'ın Süt Kupası demesi de yanlış, özür dilemesi de yanlış. Şekip Mosturoğlu'nun yaptığı da yanlış. Bunlar kimseye bir şey kazandırmaz.

Kayserispor, Fenerbahçe'ye 4 attıktan sonra Fenerbahçe, Beşiktaş'a ilk yenilgisini tattıracak diye söylemiştim. Belli yani. Fenerbahçe'nin ligde artık ümidi kalmadı. Bakıyorsun zaten kimleri yendi. Feyenoord, Rus takımı, Manchester United. Beşiktaş'a evinde pozisyon vermediler. Galatasaray'ı yendi. Başakşehir'i yendi. Kısaca büyük takımlara karşı Fenerbahçe'nin sistemi uygun. Bu takım rakip takımın oyun sistemine göre kurulmuş. Onlar üzerine gelecek, Fenerbahçe de üzerine çekerek kazanacak. Çünkü yaratıcı orta saha oyuncuları yok. Fenerbahçe'nin oyun sistemine bu uygun. Onun için kolay maçlarda baskı yapmaya çalışıyorlar ama şanzıman dağılıyor.

Beşiktaş şampiyon olacak. Galatasaray'dan fazla bir şey olmaz. Başakşehir'in şansı bence az. Fenerbahçe yine büyük maçlara konsantre olacak ama deplasmanda kayıplar yaşayacak..."

 

Önceki ve Sonraki Haberler