1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Fikret Orman'dan önemli açıklamalar! "Almaktan çok satmaya konsantre olacağız"
Fikret Orman'dan önemli açıklamalar! "Almaktan çok satmaya konsantre olacağız"

Fikret Orman'dan önemli açıklamalar! "Almaktan çok satmaya konsantre olacağız"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Isparta'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Fikret Orman, No 1903 Isparta Şubesi'nin açılışını yaptı. Orman, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı:

TRANSFERLER

"Burak Yılmaz'ı aldık, Mirin'i aldık ve belki Gökhan Gönül'a alternatif olarak bir sağ bek transferi yapabiliriz. Basın mensupları transfer yapıyor, geçen gün de Hakan Çalhanoğlu'nu getirdiler Beşiktaş'a.

Şu andaki kadromuzda transfer ihtiyacımız yok. Belki sağ bek transferi yapacağız. Onun haricinde bir transfer ihtiyacımız bulunmuyor. Hatta kadromuzda fazla sayıda oyuncumuz var. Bazı oyuncularla da ayrılmak istiyoruz. Şu anda Beşiktaş'ın almaktan daha çok satmaya konsantre olacağı durum söz konusu. 

Türkiye'nin de gerçekleri var. Kulüpler büyük borç altında. Kulüpler Birliği'yle de bunların yapılandırmasını için uğraşıyoruz. Ülkemizin her tarafında da biliyorsunuz dövizin artmasıyla beraber bir kriz durumu var ticarette. Kulüplerin de tüm giderleri dövizle olduğu için bunu daha fazla yaşayan kurumlar.

Onun için de birçok şeyler yazılıyor, çiziliyor. Bunun çoğunluğuna bu transfer haberlerinin yüzde 80-90'ına itibar etmeyin. Futbol küçük bir aile. Bazı zaman birini görüyorsunuz, haber yapılıyor. Bazen bir restoranda birisiyle karşılaşıyorsunuz 'Onu transfer etti' deniliyor. Bunların gerçekle pek bir alakası yok.

Ucuz maliyetli değil ama taraftarlarımız, özellikle genç nüfus sansasyonel bir transfer bekliyor. Bugün bir sene öncesine rağmen döviz çok arttı. Bütün giderlerimiz döviz, gelirlerimiz TL iledir. Bu maliyetlerle kulüp bütçemizi daraltmamız lazım. Biz de o doğrultuda gideceğiz.

İTALYA ZİYARETİ

O da orada tesadüfen karşılaştığımız kişiler oldu. Beşiktaş'ın orta sahasında 8'e yakın oyuncu var. Bu 8 kişiden 3'ü oynayacak. Bunu 9- 10 yapmak maliyeti artırmaktan başka bir şey değil.

Basın mensupları arkadaşlara söyleyeceğim şu; biraz daha mantıklı tahminlerde bulunulursa daha iyi olur diye düşünüyorum. Devre arası ve sözleşmesi biten oyuncuların da önümüzdeki sezonla alakalı artık imza atma aşamalarına geldikleri için sezon sonu için de hareket ediyoruz.

Ben ne zaman seyahate gitsem herkes transfer, transfer, transfer diyor. Bu işin fıtratında var. Şu anda Beşiktaş'ın gündeminde büyük bir transfer yok. Lig biter bitmez en çok ihtiyacımız olan santrafor ve stoper mevkisinde oyuncuları aldık. Şu anda da kamptalar. Belki sağ bek transferi yapabiliriz.

ŞENOL GÜNEŞ'E TEKLİF

Şenol Güneş'i seviyorum ve kendisine teklifimizi yaptık. Beşiktaş'ta hem yönetim hem de hoca istikrarı var. Şenol ağabey kariyerinde hiçbir takımda 4 yıl üst üste çalışmadı, mutluyuz. Ne hocanın ne de bizim gündemimizde sözleşme yok.

Hocamızdan mutluyuz. Hocamızla ayrı gayrı konumuz yok. Tek odak noktamız ligde layık olduğumuz yerde değiliz. Sahadaki Beşiktaş'ı konuşmamız lazım..


(Fotoğraf: Gürler Akgün)

VAGNER LOVE KONUSU

Başka kulüplerde futbolcuların milyonlarca alacağı var, basın bunları hiç konuşmuyor. Vagner Love'un da alacağı var ancak FIFA'ya gidecekse uçaklar var. Love da mutsuz, biz de mutsuzuz. Belirli bir bonservis bedeli ödedik, kimse bize akılsız gözüyle bakmasın. Vagner Love FIFA'ya gitmek isterse gider. Uçaklar var. FIFA'nın merkezi İsviçre'de. Giderler, gelirler.

ZİRAAT BANKASININ BORÇLARI YAPILANDIRMASI

Kamuoyuna yanlış intikal ediyor. Sanki Ziraat Bankası bütün kulüplerin borçlarını üstüne alacak. Böyle bir durum yok. Bizim Kulüpler Birliği çatısı altında, ben başkan olduktan sonra başladığımız bir programdı. Bugün oluşan bir şey değil.

Amaç şu; büyüyen borç yapısını kulüplerde bir disiplin altına almak ve borcu aşağı çekmek. Onun için de bazı kurallar getirmemiz lazım. Bu kuralları da bazı kredileri de dahil olmak üzere bunları bir zapt-u rapt altına almaya çalışıyoruz. Kamuoyuna yansıyan algı şu; Ziraat Bankası gelip kulüplerin borcunu ödeyecek. Böyle durum söz konusu değil. Ülkemizin durumu da onun için bizim ve Ziraat Bankası'nın öyle temennisi yok. Amaç futbolun borç yapısını daraltmak, azaltmak ve kulüpleri borçsuz hale getirebilmek. Bunun için yapılan çalışmadır.

Önceki ve Sonraki Haberler