1. HABERLER

  2. BASKETBOL

  3. "Haftanın Maçı" coşkusu
"Haftanın Maçı" coşkusu

"Haftanın Maçı" coşkusu

Türkiye'de basketbolu sevdirmeye yönelik dikkat çeken girişimlerden olan “Bilyoner.com Haftanın Maçı” bu hafta Yeşilgiresun - Beşiktaş Sompo Japan arasında oynandı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Anadolu illerinde Türk basketbol marka değerinin yükselmesine katkı sağlamayı amaçlayan Bilyoner.com’un Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) işbirliği ile hayata geçirdiği ‘Haftanın Maçı’ Yeşilgiresun Belediyespor – Beşiktaş Sompo Japan takımları arasında, 19 Eylül Spor Salonu’nda oynandı.

Salonu dolduran yüzlerce Giresunlunun izlediği karşılaşmada Beşiktaş Sompo Japan, rakibi Yeşilgiresun Belediyespor’u 82-62 mağlup etti.

Basketbol coşkusunun Giresun’a taşındığı ‘Bilyoner.com Haftanın Maçı’ konseptiyle oynanan karşılaşma öncesi Bilyoner.com bando takımı çaldığı şarkılarla taraftarları salon önünde karşılayarak keyifli anlar yaşattı.

Maça gelen taraftarlara Bilyoner.com ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) logolu atkılar ve tişörtler hediye edildi. Maçın devre arasında tekrar sahne alan bando takımının çaldığı ‘İzmir Marşı’na tüm taraftarlar hep bir ağızdan eşlik etti. Molalarda, periyot aralarında ve devre arasında sahne alan Bilyoner.com dans ekibi, yaptıkları dans ve gösterilerle salonu dolduran basketbolseverlere keyifli anlar yaşattı.

Türk basketbolu için oldukça önemli bir adım olan “Bilyoner.com Haftanın Maçı” konseptinin hedefi, basketbolun bir spor müsabakası olmanın ötesinde 7’den 70’e tüm izleyicilerin keyifli zaman geçirebilecekleri bir etkinlik olarak görülmesi ve böylelikle basketbola olan ilginin giderek daha da yukarılara taşınması.