1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. Ş. LİGİ

  4. ''İlk 30 çöp, son 30 muhteşem!''
''İlk 30 çöp, son 30 muhteşem!''

''İlk 30 çöp, son 30 muhteşem!''

Vodafone Arena'da 3-3 berabere kalan Beşiktaş-Benfica maçı bugünkü gazete ve yazarların bir numaralı gündem maddesi durumunda...

A+A-

Beşiktaş'ı yazan yazarlar arasında Hürriyet gazetesi yazarı Ali Ece de vardı.

İşte Ali Ece'nin bugünkü köşesinden öne çıkan satırlar:

"(...) Güncel Beşiktaş ilk 11’i maça tam tersi bir şekilde başladı. Sanki hiçbiri bu Devler Ligi’ndeki kader maçında oynamak istemiyorlarmış gibi isteksiz, ruhsuz, uyuşuk ve kolektif oyun aklından yoksundular. İlk yarım saat, bu kadronun oynadığı açık ara en kötü 30 dakikaydı. Futbolun her türlü yanlışlarını yaptılar. Top almak için kimse hiçbir yere hareketlenmeyince geride bir sürü tembel ve anlamsız paslar verip topla oyalandılar. Bu gereksiz ötesi topla oyalanmalardan birinde kaptırılan topta Benfica en iyi yaptığını yaptı: Topu kapar kapmaz hızlı çıkıp direkt hücumda golü attı.

(...) İlk yarı bitiminde oynadıkları berbat oyuna rağmen taraftarlar oyuncuları tribünlere çağrıldılar. Tribün adeta hayat öpücüğü verdi. 2. yarıda Cenk’in şahane vuruşunun yanı sıra ilk yarıya göre çok daha iyi bir Beşiktaş izledik. Devler Ligi’nde 3-0’dan geri dönmek hem de Benfica kadar güçlü bir takım karşısında bunu başarmak bir Türk takımı için devasa bir iş.

Peki bu muhteşem son 30 dakikayı oynayabilecek güçte bir takım ilk 30’da nasıl bu kadar kötü oynadı? Sorunun cevabını bulmaktansa Kiev’deki 3 puanı tercih ederim." (Hürriyet)

Önceki ve Sonraki Haberler