1. HABERLER

  2. DİĞER HABERLER

  3. Kulüplerden Beşiktaş camiasına geçmiş olsun mesajları
Kulüplerden Beşiktaş camiasına geçmiş olsun mesajları

Kulüplerden Beşiktaş camiasına geçmiş olsun mesajları

Futbol kulüpleri Beşiktaş'taki bombalı saldırılara yönelik mesaj yayımladı.

A+A-

Beşiktaş, kendi stadı yanında gerçekleşen saldırıları lanetledi yayımlanan mesajda, "Asla hedeflerine ulaşamayacak olan alçaklara karşı dimdik duracağız. Milletçe el ele vererek, vatanımıza yapılan saldırılara göğüs gereceğiz" denildi. Bursaspor, dakikalar önce ayrıldığı stad çevresindeki saldırıyı kınadı, "Hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" mesajı yayımladı. Galatasaray Kulübü, saldırıları kınadı hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi. Fenerbahçe Kulübü de internet sitesinden yayımladığı mesajla terörü lanetledi.

İşte Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklama:

Bu akşam oynanan Beşiktaş ­ Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena'nın yanında yer alan Çevik Kuvvet aracının bulunduğu bölgeye, bomba yüklü bir araçla bir terör saldırısı düzenlendiğini, ilk belirlemelere göre can kayıpları ve yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Yaşanan bu hain terör saldırısını lanetleyerek; ulusumuza, emniyet güçlerimize, resmi ve sivil güvenlik görevlilerine, stat ve Beşiktaş Kulübü çalışanlarına, taraftarlara ve bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şehit düşen emniyet mensuplarına ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Her türlü terör eylemini şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklama ise şöyle:

Beşiktaş ­ Bursaspor karşılaşması sonrası Vodafone Arena'nın yanı başında gerçekleşen hain terör eylemini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Şehit düşen emniyet mensuplarımıza ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileriz. Bu insanlık  dışı terör saldırısından etkilenen tüm vatandaşlarımıza, Beşiktaş  ile Bursaspor camiasına ve taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler