Lucescu'nun sözleşmesi feshedildi! TFF açıkladı

Lucescu'nun sözleşmesi feshedildi! TFF açıkladı

Şenol Güneş ve milli takım iddiaları sürerken, Mircea Lucescu'nun da akıbeti belli oldu.

Ajans Beşiktş - Türkiye Futbol Federasyonu'nun A Milli Takım Teknik  Direktörü Mircea Lucescu'nun sözleşmesini feshetti. 16:50 sularında TFF'den yapılan açıklamada yolların ayrıldığı belirtildi.

Lucescu'ya sezon sonuna kadar alacağı maaş ödenecek.

TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz."

LUCESCU AÇIKLAMA YAPTI

Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumen teknik adam, şunları söyledi:

"Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık."

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak."

Etiketler :