1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. UEFA AVRUPA LİGİ

  4. Lyon’un son oyunu
Lyon’un son oyunu

Lyon’un son oyunu

Seyirci getirmeyeceğini açıklayan Lyon, son anda çark etti. Deplasman tribünü biletlerini satan Beşiktaş, konuyu UEFA’ya taşıdı. Karşılıklı yazışmalar sonucu Lyon, 5 taraftarının locada ağırlanmasını kabul etti.

A+A-

Ajans Beşiktaş - İlk maçta yaşanan olayların faturasını Beşiktaş'a çıkaran ve İstanbul'daki rövanşın seyircisiz oynanabilmesi için yaygara koparan Lyon, daha önce can güvenliği olmadığı gerekçesiyle İstanbul'a taraftar getirmeyeceğini açıklamıştı. Beşiktaş Kulübü, 2 bin kişilik deplasman tribünü ve 200 VIP biletini kendi taraftarlarınasattı. Ancak Fransızlar, son anda çark ederek, yarınki maçı deplasman tribününde 5 seyircisinin izleyeceğini bildirdi.

LOCADA AĞIRLAYALIM

Bunun üzerine Beşiktaş, Fransız ekibine, "5 taraftar için tribünleri boşaltmayalım. Başkan ve yöneticiler gibi taraftarı da bir locada ağırlayalım. Onlardan loca farkı da almayalım" teklifini sundu. Ancak karşı taraftan bir türlü yanıt gelmedi. Zamanın giderek daralması üzerine siyah-beyazlılar, UEFA'ya yazı göndererek, gelişmeleri anlattı ve mağduriyet yaşadıklarını belirtti. Lyon'un bu hamlesinin provokatif amaçlı olabileceğini UEFA'ya iletensiyah-beyazlılar, 5 kişilik taraftar grubununözel bir locada en iyi şartlarda ağırlanacağıyönünde garanti verdi. UEFA, Beşiktaş'ın verdiği bilgiler doğrultusunda, Lyon'un kapısını çaldı.

42 BİN KARTAL OLACAK

UEFA, "Taraftarlarınızın özel locada müsabakayı takip etmeleri, en mantıklı çözümolacaktır" tavsiyesinde bulundu. Olayınvahametinin farkına varan Lyon, söz konusutavsiyeye uyacağını bildirdi. Fransızlar'ın son saniye atağı, diplomasi trafiği ile savuşturulurken, Beşiktaş'ın Lyon karşısında 42 bin taraftar desteği ile sahaya çıkması kesinleşti. (Fatih Doğan - Sabah)