1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Nihat Özdemir: "Fikret Orman'a çok teşekkür ediyorum"
Nihat Özdemir: "Fikret Orman'a çok teşekkür ediyorum"

Nihat Özdemir: "Fikret Orman'a çok teşekkür ediyorum"

TFF Başkan Adayı Nihat Özdemir, yabancı kuralı ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - TFF Başkanı Nihat Özdemir, 1 Haziran'da yapılacak seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarında Hüsnü Güreli'nin görüntülerinin gündem olması hakkında konuşan Nihat Özdemir, "Hüsnü Güreli kupayı verirken fotoğraflarda görülen kol, Ahmet Çalık'ın kolu. Futbolcular heyecanla gelirken Hüsnü Güreli'yi itiyorlar. Bu sırada Hüsnü Bey'in verdiği tepki o." dedi.

"VAR KAYITLARINI AÇIKLAMA TARAFTARI DEĞİLİZ"

TRT Spor'a konuşan Nihat Özdemir'in açıklamaları şu şekilde:

"Türk hakemliği iyi bir noktaya geldi ama hala yeterli değil. İnandığımız bazı hakemler malesef VAR sistemine adapte olamadı. Abdurrahim Albayrak'ın elinde VAR kayıtlarını görürsem bazı şeyleri gözden geçirmemiz lazım. Bu kayıtlar eğer herhangi bir yolla Albayrak'ın eline geçmişse bunun sorumlusu TFF içerisindeki çalışanlardır. Abdurrahim Albayrak geçtiğimiz gün beni aradı ve seçimlerden sonra özel olarak bizi ziyaret edeceğini söyledi. Gelecek sezon VAR kayıtlarıını açıklama taraftarı değiliz. Abdurrahim Albayrak'ın elinde VAR kayıtları varsa ekibimizi sorgulamamız gerek."

"HÜSNÜ BEY'İN VERDİĞİ TEPKİ..."

"Sayın Cumhurbaşkanımızın iftar daveti olmasa ben de Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamasına katılıp kupayı verecektim. O kupa, onların hakkıdır. Başkan veya vekilinin giderek kupayı vermesi gerekiyordu. Hüsnü Güreli kupayı verirken fotoğraflarda görülen kol, Ahmet Çalık'ın kolu. Futbolcular heyecanla gelirken Hüsnü Güreli'yi itiyorlar. Bu sırada Hüsnü Bey'in verdiği tepki o. Sayın Güreli'nin sevinmesi gibi bir durum söz konusu değil. Fotoğrafı değil, filmi seyrederseniz görürsünüz."

"YABANCI SAYISI KADEMELİ OLARAK AZALTILMALI"

"Yabancı sayısını kademeli olarak azaltmamız gerektiğine inanıyorum. 14 yabancıyı oynatma yetkisi bir süreç içerisinde sonlandırılmalıdır. Sadece TFF'nin 'Bu kuralı şu tarihte sonlandırıyoruz' demesinin de doğru olmayacağını düşünüyorum. Tüm paydaşlar ortak karar almadı. Mesala 8+2+2 veya 6+2+2 gibi kurallar olabilir. Kulüpler Birliği bir karar alamazsa o zaman iş bize düşer ve gereken yapılır."

"20 TAKIMLI LİG KONUSU GÜNDEMİMİZDE YOK"

"Erzurumspor'dan ligin gelecek yıl 20 takımlı olması konusunda talep geldi ama bu çok zor. Bizim böyle bir düşüncemiz yok. Sezon başında açıklanmadan sezon sonunda böyle bir karar alırsanız bunu dünyaya anlatamazsınız. Bursaspor Başkanı Ali Ay ile de görüştük. Ancak sezon başında deklare etmeden sezon sonunda bu kararı alırsanız bunu dünya kamuoyuna anlatamazsınız."

"FİKRET ORMAN'A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

"Başkan Fikret Orman'a çok teşekkür ediyorum. Biz Şenol Güneş'i milli takım başına getirmeyi istediğimizde Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı yüksekti. O durumda bize izin verdi. Gerçekten çok teşekkür ediyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler