Önder Özen: "Beşiktaş yönetimi bu sezona nasıl bakıyor ben ona bakarım"

Önder Özen: "Beşiktaş yönetimi bu sezona nasıl bakıyor ben ona bakarım"

Önder Özen NTV'de Konyaspor - Beşiktaş maçının değerlendirmesini yaptı.

Ajans Beşiktaş - Önder Özen NTV'de Konyaspor - Beşiktaş maçının değerlendirmesini yaptı.

İşte Önder Özen'in açıklamaları:

"Konyaspor için önemli. Ciddi bir gelişim gözledim Konya adına. Kaleci Sehic'ten başlayarak. Geçen sene Konya düşme hattında giderek İlhan Palut'un gelişiyle garantilediler. Pek transfer yapmadan bu takım nasıl oldu da bu takım bu hale geldi? Bu kesinlikle ilk başta İlhan Palut üzerinden okunur. 1 tane veteran oyuncusu ve çaylak oyuncusu yok Konya'nın. Olgun ve yarışma verebilecek yaş aralığında tüm futbolcular ne olursa olsun. Fizik olarak ligin tepedeki 3 takımından birisi. Beşiktaş 19 maçta +2, Galatasaray +1, Fenerbahçe +8, Konyaspor +17 averajla bitirip 39 puan alıyorsa burada İlhan Palut'u alkışlarım. Yeni kuşak teknik adamlar çok umut veriyor. Bu kuşağın en iyi temsilcilerinden birisi de İlhan Palut. Hatay'da yıllarca çalıştı, Göztepe'de hiç de fena iş çıkarmadı. Çok da formda, Türk futboluna iyi hizmetler eder diye umuyoruz"

"ELLERİNE ALTIN TEPSİYLE SUNULMADI"

"İlhan Palut ve Abdullah Avcı gibi hocaların eline altın tepsiyle çok güçlü takımların gelmeyecaği kariyerlerinin başında belliydi. Modernist bir kafa hepsi, güçlü oyunlar oynamak istiyorlar, uluslararası oyunları izliyorlar ve öyle planlar yapıyorlar. Hazcı, hedonist büyük kısmı. Büyük takım futbolu oynatıyordu İlhan hoca 2. Lig'de Hatay'dayken bile. Buna mecbur kaldılar biraz da"

BEŞİKTAŞ'TA KİM NASIL OYNADI?

"Ersin 1-2 tane kurtarış var, golde acaba çeldiği top toğru değil tartışmaya açıktır. Umut sağda oynadı, maskeyle oynadı, karşısında da Bytqi ile oynadı o da handikap, bence fena değildi bugün elinden geleni yaptı. Rıdvan top kendisindeyken hep etkiliydi, iyi pasör ve çabuktu. Michalak'la da baş etmekte zaman zaman zorlandı. Montero ve Vida idare etti, bir şey göstermediler. Pjanic stoperlerin çok arasında kaldı. Josef'in verimi de bugün oynadığı yerde düşüyor. Pjanic ve Josef orta sahayı yeteri kadar öne çıkaramadı. Larin bugün etkisizdi, verimsizdi. Ghezzal top ayağına geldiğinde verimliydi. Oğuzhan bu sezon Ajax maçında da ben beğenmiştim, bir çıkış olduğu hep belliydi. Batshuayi de çok gayret etti çabaladı ama Batshuayi budur."

"YÖNETİM NASIL BAKIYOR, ÖNEMLİ OLAN O"

"Beşiktaş yönetimi bu sezona nasıl bakıyor ben ona bakarım. Beşiktaş yönetimi Türkiye Kupası benim için olmazsa olmaz der mi? Sonuna kadar ikinciliği kovalarım der mi 11 puan olsa dahi. Ya da başıma bunlar geldi 19 maçta +2 averajım var, Avrupa'da sıfır çekmişim, bazı oyunculardan istediğim verimi alamamışım, bazıları hayatının oyununu oynamamış. Geçen sezon 5-6 oyuncusu kariyer sezonu yapmıştı. Geçiş dönemi hazırlığı mı yapmalıyım, yoksa diğer antrenör seçenekleri arasında seçimlerini yapacaklar"