Şafak Mahmutyazıcıoğlu: "Bu rapor kulübe daha önce verildi. Siz 'ultrason cihazı yok derseniz' onlar da yok yazar..."

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: "Bu rapor kulübe daha önce verildi. Siz 'ultrason cihazı yok derseniz' onlar da yok yazar..."

Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Fikret Orman'ın dünkü basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Eski yöneticilerden Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Fikret Orman'ın dünkü basın toplantısında söz alarak açıklamalarda bulundu. Mahmutyazıcıoğlu, raporun kulübe daha önce verildiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Bu raporun kulübe verildiğini ve incelendiğini biliyorum. Raporu hazırlayan bir yeminli mali müşavirlik firması. Evrak denetlediler, envanter incelemediler. Siz ultrason cihazı yok derseniz o da rapora yok yazar. KPMG gibi bir firma Ümraniye'de koşu bandı var mı diye kontrol eder mi? 11 daire konusunda kendi içlerinde birbirilerine kumpas kuruluyor. Barter çeklerini nasıl değerlendirebiliriz diye düşünürken bir inşaat projesi ile görüştük. Firma çekleri kabul etti. İcra kurulunda oturduk konuştuk, buna kim hayır der. Para ya çöp olacak ya da biraz daha para verip daire alacağız. Çebi sundu, kabul ettik. Barter çeklerimizi verdik. Kat karşılığı sözleşme yaptık. Tapu iskandan sonra alınır. İskan aşamasında biz yoktuk, yönetimden ayrıldık. O gün, bugün Mesut Urgancılar bunu konuşuyor. Aynı gün cevap veriyorum. Bu projeyi geliştiren, büyüten Çebi'dir. Bence ona kumpas kuruyor. Ahmet Bey o firmaya demir satmış, 2017'de de biz imzalamışız. İddia ediyorum o raporu savcılığa verecekler ve 1 tane dava açılmayacak. Sürekli çamur atıyorlar. Sonra çık işin içinden. Bir işi yapmadığını anlatmak kadar zor bir şey yok. Fulya davası niye yok o raporda. Beni attığım tweetlerden dolayı mahkemeye verdiler. 1903 liralık dava açtılar. Mahkeme, beyanlar görünen gerçeklere uyduğundan davanın reddine diye karar verdi."

Raporun, kulübün açıkladığı gibi 23 Aralık'ta kulübe teslim edilmediğini söyleyen Mahmutyazıcıoğlu, "Raporun o gün orada okunacağı daha önce açıklanan gündem maddeleri içinde vardı. Demek ki biliyordun o raporu. Nereden biliyordun da KPMG raporunun okunması diye bir madde koydun. Tezgahın nereden olduğu başından belli. Biz yine iyi niyetle o kadar da yapmazlar diye düşündük." ifadelerini kullandı.