1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Şenol Güneş: "Burak Yılmaz'dan çok şey bekliyoruz"
Şenol Güneş: "Burak Yılmaz'dan çok şey bekliyoruz"

Şenol Güneş: "Burak Yılmaz'dan çok şey bekliyoruz"

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu..

A+A-

Ajans Beşiktaş - İşte Şenol Güneş'in yaptığı açıklamaların tamamı:

"Burak Yılmaz idman yapmamıştı. Arka adalesinde bir gerginlik vardı ama idmana çıkmasında sorun değil. Caner'in de rahatsızlığı var. Burak'ın idmansızlığı önemli. Ondan çok şey bekliyoruz. Burak Yılmaz ile Trabzonspor'da çalıştım, futbolu çok seven biri. Burak gittiği her yerde başarılı oldu. Burak, bu yeteneğiyle dünya çapında olacak bir oyuncu. Arkadaşı için ülkesi için her şeyini veren bir karakter. Böyle bir oyuncunun yıpratılmasını, yıpranmasını doğru bulmuyorum. Hataları vardı, benim de vardır. Birlikte çalıştığım dönemde her türlü özveriyi yapan bir oyuncunun istenmesi normaldir. Bu transfer sadece benim istememle olmazdı. Burada olduğu için mutluyum. Türkiye'de forvet derseniz Burak ve Cenk Tosun derim. Başka birini diyen olursa, dinlemek isterim. Burak Yılmaz, Beşiktaşlı olduğunu Trabzonspor'da da söyledi, medyaya da söyledi. Beşiktaş böyle bir yer, ben de Trabzonsporluyum. Zamanında gelmiş, gitmiş. Demek öyle gerekmiş, şimdi de gelmesi gerekmiş. Bugün Beşiktaş'ın alacağı en iyi isim. Burak'ın maliyeti Vagner'den daha ucuz. Tartışıyoruz, neyi tartışıyoruz? Beşiktaş maçında yere düşmesi var, olabiliyor. Beşiktaş taraftarının ona sahip çıkacağını düşünüyorum. Baba Hakkı olamaz, zamanı yetmez ama efsanelere layık olacaktır. O dönem penaltıydı, değildi her şey söylenebilir. Sabır gerekli. Ben Burak Yılmaz'ın Beşiktaş camiasına layık olacağını düşünüyorum. Hiçbir şeyden etkilenmeden takımının sonucuna katkı yapacak. Türlü eleştiriler var biz de zaman zaman katılıyoruz. Artık olmayacaktır. Ben kendim adıma kimseye kefil olmam kolay kolay ama Burak Yılmaz'a kefil olurum. Burak Yılmaz'ı uzun zamandır aramadım. Trabzonspor'a gittiğinde o dönemki başkan arayıp 'Sakın sen araya girme' demişti. Ben araya girseydim, Burak'ı alırdım.

"Şu an bulunduğum yerden memnunum. Yönetim tarafından bana bir teklif geldiğinde tabii ki değerlendireceğim ben burada mutsuz değilim. Sadece sonuçlardan mutsuzum, değiştirmek için elimden geleni yapmalıyım. Beşiktaş'ta mutluyum. Sezon sonu mukavelem bitiyor. Şu an bir şey yok, eğer isteniyorsa konuşuruz, değerlendiririz. Şu an sadece sonuçtan mutsuzum. Başkanla kavgamız olmadı. Burada kalsam da gitsem de bugün hiç gitmeyecekmiş çalışırım. Ama gittiğim zaman da saygıyla karşılarım. Burada iyi bir izlenim bıraktığımı düşünüyorum. İnsan sevgisini, saygısını kazanmak hiçbir bedelle ödenemez. Burada mutluyum."

"Tolgay Arslan, Türkiye'nin en iyi oyuncularından. Ancak oynamadığı zaman mutsuz oluyor ve etrafını geriyor. Bu yeni bir şey değil. 'Gideceğim, gideceğim' diyordu, ben de 'Git' dedim ama kaldı. Sonra onu oynattım. Oynamadı yine üzüldü ve ben de ayrılmasını düşündüm. Gökhan Töre'nin oynaması gerekiyor. Az süre vermiş olabiliriz ama maçlar kritik. Babel, Lens, Quaresma var, oynatamadık. Vagner çok yetenekli ama bizde tutmadı. Oynamadığı zaman sorun yaratmadı ama beklediğimizi veremedi. Güven ve Mustafa'nın yedeği Vagner olmaz. Tolga Zengin'e üzüldüm. Yönetimle o konuda aramızda fikir ayrılığı oldu. Sözleşmesi sezon sonunda bitecekti."

"Gelen de olabilir, giden de. Ricardo Quaresma'yı bilmiyorum. Bir ara öyle bir durum konuşuldu ama olmadı. Belki defansa oyuncu almamız gerekebilir. Nicolas Isimat-Mirin'i üç senedir takip ediyoruz ama fiyatı pahalıydı, alamadık. Şimdi oynamadı ve fiyatı düştü, oynasaydı alamayabilirdik. Eksikleri olabilir, zaten mükemmel olsa kimse bırakmaz. İdmanda iyi şeyler yapıyor, fikrimiz olumlu. Oynayacak görünüyor. Hiç sevmediğim şey defansın değişmesidir. Biz dört yıldır sürekli defans değiştirdik, bu hatamız oldu. Şimdi defansa iki yönlü oynayacak birini alırsak, iyi olur. Pahalı stoperlerden faydalanamadık, inşallah Isimat Mirin'den faydalanırız."

"Şener Özbayraklı, Türkiye'nin iyi sağ beklerinden biri. Yazılanlara göre Tolgay Arslan, Fenerbahçe ile görüşüyormuş. Sanırım bizimkiler önce para istiyor, Fenerbahçe de Şener'i vermeyi düşünmüyor. Kulüp, Tolga'yı satmak ve gelecek parayla transfer yapmak istiyor."

"Enzo Roco'nun durumu belli değil, gidebilir. Durumuna göre, sağ bek, sol bek, sol ayaklı stoper, orta saha bakabiliriz. Gidenlerin durumu kararlarımızı belirleyecek. Fatih Aksoy'u Sivasspor'dan başka isteyen takım da var. Ancak Sivasspor daha istekli. Fatih daha fazla oynamak istiyor, haklı ama Enzo Roco giderse ve yerine kimseyi alamazsan neden göndereyim? Oğuzhan ve Adem birlikte oynadığı zaman sıkıntı çıkıyor. Bu yüzden birlikte oynatmıyoruz."

"Oğuzhan'ın yeteneğini tartışmayalım. Altın çamura da düşse altındır. Mühim olan çamuru üstünden atmaktır. Oğuzhan önemli bir oyuncu. Bu bölgede Adem Ljajic de var. İkisini oynattığım zaman sıkıntı çekiyoruz."

"Orkan Çınar çok yetenekli ama oynamıyor. Onun adına üzüldüm, mutlaka oynamasını istiyoruz. Fatih Aksoy da iyi, talipleri var, bakacağız. Enzo giderse, tutarım. Larin'in de talipleri var. Net değil ama bu konular gündemde."

"İkinci yarıya yeni bir duyguyla başlayacağız. İkinci yarıda en iyi futbolu oynamamız gerekiyor. Eğer bunu yaparsak, şampiyon oluruz. İlk yarıdaki durumumuzu konuşmaya bile utanıyorum. Gerideyiz, öndekileri kovalamak ve geçmek istiyoruz."

"Sivassporlu Douglas ile ilgili konuşuldu ama durum ne bilmiyorum. 5-6 isim var, hepsine bakılacak ve öyle karar verilecek."

"Babel ile iki defa konuştum. Bu sene ondan beklediğimizi alamadık. Adriano'dan da istediğimizi alamadık. Takımdaysan, elinden gerekeni yapacaksın. Babel varken, sol açık almam. İyi teklif varsa istemesem bile 'Gitsin' derim. Bugün, yarın artık kararını vermeli."

"Serdar Aziz bildiğim bir futbolcu. Sabırlı olmak lazım. Sakatlığı da var diyorlar. Transferi yönetim yapıyor. Biz fikir veriyoruz ama kararı yönetim veriyor. Ben yönetimle görüşemiyorum, randevu alıyorum bu aralar."

"Fabri iyi kaleci, iyi karakter. Gitmesine üzüldüm, gelmesine sevinirim. Başkan bilir. Başkanımız büyük başkan, her şey ona bağlı."

Önceki ve Sonraki Haberler