1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Şenol Güneş - Milli Takım söylentilerine Ergin Aslan’dan sert cevap: “Ötede oynayın!”
Şenol Güneş - Milli Takım söylentilerine Ergin Aslan’dan sert cevap: “Ötede oynayın!”

Şenol Güneş - Milli Takım söylentilerine Ergin Aslan’dan sert cevap: “Ötede oynayın!”

Milli Takım Teknik Direktörü, Mircea Lucescu'nun geleceği yüksek sesle tartışılıyor.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Dünya Kupası'na katılma şansını kaybeden A Milli Futbol Takımımız, daha sonra oynadığı 2 hazırlık maçını da kaybetti. Bu kötü sonuçların ardından, Lucescu'nun geleceği konuşulmaya başlandı. Bazı spor kanallarında ise Şenol Güneş'in, Milli Takım'ın başına geçirilmesi gerektiği söylendi.

Bu söylentiler üzerine Yeni Şafak Gazetesi Spor Yazarı Ergin Aslan, kişisel twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Deneyimli gazeteci şu ifadeleri kullandı;

"Şenol Hoca, 'İyi ki Beşiktaş'a gelmişim' dedi daha 2 gün önce. Hedef var, huzur var, başarı var... Kendini niye TFF batağının içine soksun ki? Deli olmak lazım. Hoca gayet akıllı bir adam. Ötede oynayın. Şampiyonlar Ligi'nde puan topla, başkası yedek takımla çıksın! hocana teklif yapılsın, diğer hocalara kafa karışır diye gidilmesin! Ülke puanı Beşiktaş, Milli Takım'a hoca Beşiktaş, bu ülkenin başka takımı, hocası yok mu? Bırakın bu işleri! Her lig maçından sonra hocaya hakarete varan eleştiriler yapan adamlar, Milli Takım'a kesin gelmeli deyince asıl niyet kabak gibi ortaya çıkıyor. Kurnazlar ya! Bizim bir kulağımızın arkası kaldı, hadi kardeşim hadi... Hani yarışta FB-GS olmadığı için şampiyon oluyordu Beşiktaş, hani Demiroren Federasyonu ve hakemler şampiyon yapıyordu? Şenol Hoca neyi başardı ki şimdi ısrarla Milli Takima isteniyor. Altı üstü korkak bir teknik direktör!"