1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Şenol Güneş yorulmaz. Onu var eden o, yaşatan o..."
"Şenol Güneş yorulmaz. Onu var eden o, yaşatan o..."

"Şenol Güneş yorulmaz. Onu var eden o, yaşatan o..."

İskender Günen, 8 yıl aynı takımda oynadığı Şenol Güneş'i, Sabah Gazetesi Spor Yazarı Murat Özbostan'a anlattı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - İşte, İskender Günen'in ağzından Şenol Güneş;

MURAT ÖZBOSTAN: Sizin çok yakın bir arkadaşınız Şenol Güneş… Takım arkadaşınız. Hoca son zamanlarda biraz gergindi. Oyuncular da girip çıkarken saygısızlık yapıyorlar. Oğuzhan'ı Oğuzhan yaptı, Cenk keza… Birçok oyuncuya katkı sağladı. Şenol hocaya bir haksızlık mı yapılıyor sizce?

İSKENDER GÜNEN: Evet yapılıyor.. Şampiyonlar Ligi'nde bugüne kadar hiçbir Türk takımının yapamadığını yaptı. 3 maçta 9, 4 maçta 10 puan… Büyük bir iştir bu. Ligdeki konumu aynı değil sadece. Oyuncuların mental bir yorgunluğu da vardır, bu da son derece doğaldır. Şenol Güneş açısından ise bir yorgunluk yoktur. Şenol her zaman futbolun içinde olmaktan keyif alır, kendi mesleğinden zevk duyar. O dışarıda kalırsa yorulur! Futbolun içindeyken Şenol Güneş yorulmaz. Onu var eden o, yaşatan o.

M.Ö: Bir de transferlere karışmadığı yönünde eleştiriler var. Şenol hoca neden transferleri veto etmedi sizce?

İ.G: Şenol Güneş'in hiçbir zaman böyle bir karakteri yoktur. Niye aldın, niye almadın demez. Trabzon'da teknik adamlık yaptığı zaman hatalı kararlara rağmen 'tamam' dedi, sırf Trabzonspor'u düşündüğü için. Bu bir hata bir yandan ama onun baktığı yerden de görmek gerekiyor. Bir teknik adamın karakter yapısına bakmak gerek. Karşı çıkması gerektiği bizim fikrimiz.

M.Ö: Fikret Orman, oyuncular için, "Maç seçiyorlar" dedi. Bu hala tartışılan bir konu.. Ligde de Avrupa'da da para kazanıyorlar sonuçta.

İ.G: Şampiyonlar Ligi'ndeki konsantrasyonla lig arasında muhakkak fark vardır. Buna sadece para olarak bakma. Fiziksel ve mental olarak zorlukları var bunun. Şampiyonlar Ligi'nde karşınızdaki takım da oynamaya çalışıyor. Bizim lig çok farklı. Performansı düşen oyuncularınız olur. Kenardan gelen oyuncuların katkı yapmadığı bir takım olarak görüyorum. Lens, katkı vermiyor. Medel, vermiyor. İsyan ediyor ama yeterliliği var mı, yok. Kafalarında "Biz Milan'dan, Inter'den geliyoruz" diyor. Küçük görüyor, rahatlıkla oynarım sanıyor ama bu iş öyle değil. Önce kendilerine bakacaklar. (Sabah)