1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Şenol Güneş’in gözdesi Mehmet Zeki Çelik ilk kez konuştu: "Hedefim...."
Şenol Güneş’in gözdesi Mehmet Zeki Çelik ilk kez konuştu: "Hedefim...."

Şenol Güneş’in gözdesi Mehmet Zeki Çelik ilk kez konuştu: "Hedefim...."

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Bursaspor’un transferdeki gözdesi İstanbulspor’un genç oyuncusu Mehmet Zeki Çelik, transfer iddialarına dair özel açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Kariyer planında hata yapmak istemediğini ifade eden Mehmet Zeki Çelik, hedefinin La Liga ve A Milli Takım olduğunu belirtti. Çıkışında emeği yadsınamayacak teknik direktörü Yalçın Koşukavak için ise ‘Benim için bir baba’ ifadelerini kullandı.

İstanbulspor’un defans oyuncusu Mehmet Zeki Çelik, Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a konuştu.

İşte Mehmet Zeki Çelik’in sözlerinden önemli satır başları:

Fenerbahçe maçı yorumu

Bu iki sezonluk süreç benim için ve takımım için güzel oldu. TFF 1. Lig’e uyum sağladık. Hedefimiz Play- Off’a kalmak. Fenerbahçe maçına çok iyi hazırlandık. Rakibe alan bırakmadık. 2-0 mağlup olduk fakat ikinci maçta elimizden geleni yapacağız, tur için nasip diyelim. Süper Lig’in temposu çok yüksek Fenerbahçe maçında bunu çok net bir biçimde gördük.

A Milli Takım sözleri

Milli takım bizim için çok önemli bir yer. Okan Kocuk A Milli Takıma gitti, bu beni ve arkadaşlarımı iştahlandırdı, Ümit Milli Takım’da oynuyorum, hedefim A Milli Takım’da da Ay-Yıldızlı formayı terletmek.

Hedefim La Liga

Fransa ve İspanya’dan beni izlemeye gelen takımlar oldu. Almanya Ligi ve İspanya Ligini takip ediyorum. La Liga’da oynamak istiyorum.

Meunier ve Daniel Alves'i beğeniyorum

Bu takımların beni izlemesi bana özgüven veriyor. Hedeflerim aşama aşama, hata yapmak istemiyorum. Fizik olarak kendime PSG’den Meunier'e benzetiyorum. Daniel Alves’i çok beğeniyorum, Alves’in yeri bende ayrı.

Sağ bek oyuncusu olarak uzun boylu olmasının avantajları ve çok az da olsa dezaavantajları var. Fakat hocamız diğer pozisyondaki arkadaşlarımıza taktik verirken dinliyorum, bu da benim için avantaj oluyor.

Yalçın Hoca benim için bir baba!

Yalçın Hoca’nın bende yeri çok ayrı. Benim için bir baba gibi. İstanbulspor’a transfer sürecimde bana güvendi ve sakat sakat transfer etti. Sonrasında çok destekleri oldu.

Şenol Hoca'ya saygım ve sevgim sonsuz!

Şenol Hoca’yla Bursaspor'da çalışma imkanı buldum. Kendisine saygım ve sevgim sonsuz. Bu haberler beni daha çok motive ediyor. Kariyerimde aşama aşama gitmek ve hata yapmak istemiyorum. Şu anda önemli olan kulübümüzün menfaati.