Sergen Yalçın, Beşiktaş’a çifte kupayı getirmek istiyor

Sergen Yalçın, Beşiktaş’a çifte kupayı getirmek istiyor

“İki kupayı da alabiliriz. Bunun için tüm konsantrasyonumuzu artık Başakşehir maçına vermeliyiz” diyen Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, siyah-beyazlıların rotasını Türkiye Kupası finali olarak çizdi.

Ajans Beşiktaş - Süper Lig'de haftayı lider tamamlayan Beşiktaş gözünü Türkiye Kupası'na çevirdi. İki kulvarda da şampiyonluk yarışı veren tek takım olan siyah-beyazlılar, yarınki Başakşehir sınavına kilitlendi. Sergen Yalçın da oyuncularına ‘çifte şampiyonluk' vurgusu yaptı. Ligdeki Başakşehir galibiyeti nedeniyle takımını tebrik eden tecrübeli çalıştırıcı, “Aradığımız ruh bu. Beşiktaş'a yakışır şekilde mücadele ediyorsunuz” dedi. Başakşehir ile kupada oynayacakları maça vurgu yapan Yalçın, oyuncularından ciddiyet istedi ve “İki kupayı da alabiliriz” dedi.

Yalçın, “Bunun için tüm konsantrasyonumuzu Başakşehir maçına vermeliyiz. Derbiyi sonra düşüneceğiz. Önce finale çıkıp kupanın bir ucundan tutmalıyız. Sonra lige bakmalıyız. Rakibimiz bu maça ekstra hazırlanacak. Biz de onlara aynı şekilde yanıt vermeliyiz” ifadelerini kullandı. (Sözcü - Ali Aydın)