Süper Lig hakemleriyle Video Yardımcı Hakem zirvesi!

Süper Lig hakemleriyle Video Yardımcı Hakem zirvesi!

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, Süper Lig'deki tüm hakemleri Riva'da toplayarak VAR için ilk değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Ajans Beşiktaş - 2018/19 futbol sezonuyla birlikte ülkemizde de faaliyete geçen ve ilk haftası geride kalan VAR uygulamasının ardından MHK, Süper Lig'deki tüm hakemleri Riva'da toplayarak ilk değerlendirme toplantısını yaptı.

Süper Lig hakemlerini dün TFF'nin Riva'daki merkezinde toplayan MHK Başkanı Yusuf Namoğlu tüm karşılaşmaları tek tek analiz ederek yapılan doğru ve yanlışları hakemlerle paylaştı. Namaoğlu ve beraberindeki kurul üyeleri, ligin ilk haftasında yaşanan ve beraberinde tartışmaları da getiren pozisyonlar konusunda hakemleri bir kez daha bilgilendirirken; özellikle sarı kart konusunda VAR'a başvurulmamasıyla ilgili de uyarıda bulunduğu öğrenildi.

Yaklaşık üç saat süren ve tüm Süper Lig orta hakemlerinin katıldığı VAR zirvesinde; MHK Başkanı Namoğlu ve Murat Ilgaz; ligin ilk haftasındaki pozisyonlar üzerinden hakemlere bir kez daha uyarılarda bulundu. (Sporx)

Etiketler :