1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Tamer Tuna, Beşiktaş'tan ayrılma sebebini açıkladı!
Tamer Tuna, Beşiktaş'tan ayrılma sebebini açıkladı!

Tamer Tuna, Beşiktaş'tan ayrılma sebebini açıkladı!

Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna, Antalya kampında konuştu. Beşiktaş’tan ayrılmasının kendi kararı olduğunu söyleyen Tuna, Göztepe’nin de şu anki durumunun değil, lig sonundaki durumunun önemli olduğunu söyledi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Lige iyi başladıklarını söyleyen Tuna, “Fırtınalar estirdik demeyelim, fırtınalar başka şeyleri de götürüyor. İyi başlangıç çok önemliydi. Hem oyun gücü olarak, hem de yıllar sonra İzmir’i temsili adına önemli bir takımdık. Göztepe’nin gerçekleştirecekleri daha önemliydi. Benim de antrenörlüklerden sonra teknik direktör olarak ilk senemde Göztepe’yle bütünleşmek adına çok önemliydi. Sezonu istediğimiz noktada tamamlamak istiyoruz. 30 puan hedeflediğimiz nokta mıydı, tabii ki bazen hedefler değişebiliyor. Kendi hedeflerimiz çok büyük. Ama bunları söyleyerek değil gerçekleştirerek yapmak istiyoruz. Göztepe’nin ilk yarıyı bitirdiği nokta çok iyi. Ama sezonu bitireceğimiz noktanın daha önemli olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

“Şenol Güneş’le kırgınlığımız yok”

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’le kırgın olduğu iddialarının doğru olmadığını söyleyen Tamer Tuna, “Kırgınlık hiçbir zaman olmadı, olamaz da zaten. Etik olarak Beşiktaş’ta çalıştığım dönemde her yaşadığım benimle birlikte kaldı zaten. Yaşadığım kırgınlıklar değil, anlık her şey olabilir. Bunu şu anda da yaşıyoruz antrenmanlarda. Ekibimizle de yaşanabiliyor. Şenol Güneş çok önemli bir teknik adam. Fikirlerimizi her zaman paylaştığımız her zaman ortaya koyduğumuz bir anlayışla çalıştık. Bana büyük dersler ve tecrübeler oldu. Bu benim kariyer adına aldığım bir karardı. Pro-Lisans sahibi olduktan sonra kendi yolumu çizmek için en önemli kırılma anıydı. Ayrılışımın nedeni tamamen kendimle alakalı. Orada yaşanan bir şeyle alakalı değil. Kalsaydım zaten bunlar giderilebilirdi. Olgun bir anlayışla, olgun bir sistem içinde, 2 yıllık şampiyonluk ve başarılı bir dönemin ardından kendi kariyerim için Tamer Tuna olmak istedik. Şenol Hoca’nın şu anda çalıştığı ekip çok iyi. Göztepe Teknik Direktörü olarak bazı yorumlara bakmıyorum bile Beşiktaş’la alakalı. Çok başarılı olacak bir takım Beşiktaş. Sonuca dayalı konuşan toplum olduğumuz için bunların da sonuca dayalı konuşulduğunu görüyorum ve önemsemiyorum” diye konuştu. (Milliyet)

Önceki ve Sonraki Haberler