TARİHTE BUGÜN | 6 Ekim 1996 ve Süleyman Seba

TARİHTE BUGÜN | 6 Ekim 1996 ve Süleyman Seba

6 Ekim 1996 tarihinde oynanan Beşiktaş-Gençlerbirliği maçı, siyah-beyazlı tarih açısından önemlidir. O tarihte başkan olan Süleyman Seba, kapalı tribününün kalbine oturarak bir ilki gerçekleştirdi.

Ajans Beşiktaş - 1996'nın Eylül ayında Beşiktaş, Fenerbahçe'yi deplesmanda Sergen'in 90'da attığı frikik golüyle 1-0 yenince Beşiktaş tribünleri için yeni bir beste varolur. İçinde hem Ali Şen, hem de Sergen Yalçın'ın olduğu bir beste.

Fenerbahçe tribünleri de Beşiktaş-Gençlerbirliği maçından 3 gün önce oynanan Fenerbahçe-L.Moskova maçında Süleyman Seba'ya küfrederler. Olayların daha da büyüyeceğini ve başa çıkılmaz bir hal alacağını farkeden efsane başkan Süleyman Seba ise Gençlerbirliği maçından önce şok bir karar alır. Tüm yönetici arkadaşları itiraz eder ama Seba kararından dönmez. Süleyman Seba, Gençlerbirliği maçını kapalı tribünün ortasında seyredecektir. Gerekçesi ise basittir; "Ben orada olursam taraftar, Ali Şen'e küfretmez." Yanına dönemin yöneticisi Recai Uğurluoğlu'nu da alarak oturur kapalının ortasına. Amacına da ulaşır. Beşiktaş'ın 2-0 kazandığı karşılaşmada tribünler, Ali Şen hakkında sadece 2 tezahürat yapar:  

Ali Şen sussun biz de susalım.

Ali Şen susacak, herşey güzel olacak.

sss.jpg

Etiketler :