Yazarlardan Beşiktaş değerlendirmesi!

Yazarlardan Beşiktaş değerlendirmesi!

Hürriyet yazarları, Beşiktaş ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. İşte yazarların sözleri...

Ajans Beşiktaş - Hürriyet yazarları, Beşiktaş ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. İşte yazarların sözleri...

"ŞENOL GÜNEŞ, MAXIM’i TAKIMA MONTE ETMELİ"

Şenol Güneş Fenerbahçe derbisini kazanırlarsa farklı hedeflere yönelebileceklerini söyledi. Sizce Beşiktaş yarışa dahil olabilir mi?

GÜNTEKİN ONAY: Beşiktaş’ın kadrosu ara transferde güçlendi. Alternatifli ve geniş bir kadrosu var. Ghezzal de döndü. Aboubakar gibi sıra dışı bir santrforu, Cenk gibi önemli bir golcüsü var. Ancak tüm bunlara rağmen oynanan futbolun kalitesi ve temposu tatmin edici değil. Daha uyumlu, prese dayalı, kolektif bir oyun oynamalı Beşiktaş. Şu anda bireysel performanslar ile sonuca gidiyorlar. Haftada 1 maç oynamalarına rağmen de fiziksel olarak üst seviyede değiller. Beşiktaş’ın derbiyi kazanacak kalitesi ve gücü var. Şenol Hoca’nın Maxim gibi usta bir oyuncuyu takıma monte edecek bir yol bulması gerekiyor.

"UMUTLAR KAF DAĞININ ARKASINDA"

MEHMET ARSLAN: Galatasaray’dan 11, maç fazlasıyla Fenerbahçe’den 5 puan geride Beşiktaş. Fenerbahçe maçını kazansalar bile şampiyonluk yarışından çok uzaktalar. Ama Şenol Güneş’i tebrik etmek lazım. Aldığı sonuçlar ve söylemleriyle, Beşiktaş camiasını kenetlemiş ve şampiyonluk yolunda umutlandırmış durumda. Bu sene olmasa bile oluşturduğu kadro gelecek sezonun şampiyonluk iddiasını çok güçlü bir şekilde gösteriyor. Ama bu sezon için umut Kaf dağının ardında.

"SON BİR AYDA TAKIMA KATILDILAR"

UĞUR MELEKE: Beşiktaş’ın kaleciler dışında 2021-22 sezonuyla kalan bağı sadece şunlar: Necip, Welinton, Rosier, N’Koudou ve Ghezzal... Kalan oyuncular ya bu yaz, ya bu kış transfer edildiler. Ya da kiralık görevden döndüler. 2022-23’te adeta takıma reset atıldı, yepyeni bir kadro kuruldu. Üstelik bu kadronun çok kritik aksamları da son 1 ay içinde takıma katıldılar: Onur, Colley, Amir, Aboubakar yeni transferler. Ghezzal de yeni transfer gibi. Oyunda iniş çıkışların olması normal. Ama Beşiktaş’ın çizgisi bence yukarıya doğru. Gidişat olumlu.

"F.BAHÇE'Yİ YENERSE..."

FIRAT AYDINUS: Beşiktaş, 9 puan aldığı bu üç maçta oyun olarak dalgalanmalar yaşadı. Şurası bir gerçek; siyah beyazlıların oyununda süreklilik arz eden bir ritim yok. Evet, derbi maçı önemli. Kazanılırsa psikolojik hedefler adına yeni adımlar atılabilir ama biraz da gerçekçi olmak gerek; Beşiktaş ile Galatasaray arasında 11 puan fark var ve sezon bitmesine 12 hafta kaldı. (Sporx)