1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Yıldırım Demirören: “Caner'e verilen ceza hakemin görmediği alan üzerineydi. Emre meselesi hakemin alanı içerisinde..."
Yıldırım Demirören: “Caner'e verilen ceza hakemin görmediği alan üzerineydi. Emre meselesi hakemin alanı içerisinde..."

Yıldırım Demirören: “Caner'e verilen ceza hakemin görmediği alan üzerineydi. Emre meselesi hakemin alanı içerisinde..."

Gazeteci-Yazar Serdar Ali Çelikler, spor gündeminde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i aradığını söyleyen Çelikler sözlerini köşesine taşıdı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Yazar Serdar Ali Çelikler TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile aralarında geçen diyaloğu bugünkü yazısına taşıdı. Caner Erkin-Emre Belözoğlu cezaları konusunda Demirören’in “Caner'e verilen ceza hakemin görmediği alan üzerineydi. Emre meselesinde hakemin alanı içerisinde ve hakemin raporuna bağlı kalıyoruz ” dediğini açıkladı. İşte Çelikler’in o yazısı…

”Önceki gün köşemde Yıldırım Demirören'e 6 adet soru sormuş ve bu konular hakkında tatminkâr cevaplar vermesi gerektiğini söylemiştim. Dün Sayın Demirören'i aradım ve yanıtlarını almak istediğimi söyledim.

Kendisi de yakında bir TV kanalına röportaj vereceğini ve konuşacağını söyledi ama bana da bir takım yanıtlar verdi.

Öncelikle “Eski Türkiye'deki oyunları yeni Türkiye'de kimseye yaptırmam” diyerek söze girdi. “Kimse hakemler hakkında açıklama yapıp oynanacak maçlar üzerinden baskı kurmaya kalkmasın, bu numaralar eskide kaldı” dedi. Sezon sonuna kadar MHK'de bir değişim olmayacağını da söyledi.

‘TEBLİGATTAN SONRA HİÇ HAKEM DEĞİŞTİRMEDİK'

Mustafa Çulcu'nun “Hakemler değiştirildi” iddiasına da yanıt verdi ve “Tebligat yapıldıktan sonra bugüne kadar hiç hakem değişmedi. Tebligat yapılana kadar da birçok hakemin isminin bir maç için geçebilir. Bu maç için şunu mu verelim bunu mu tartışması yapılmıştır ama tebligat sonrası değişiklik olmadı. İddia sahipleri ispatla mükelleftir” dedi.

EMRE'NİN CEZASI VİCDANİ DEĞİL HUKUKİ'

Caner Erkin-Emre Belözoğlu cezaları konusunda ise “Caner'e verilen ceza hakemin görmediği alan üzerineydi. Emre meselesinde hakemin alanı içerisinde ve hakemin raporuna bağlı kalıyoruz. Vicdani değilse de hukuki” yanıtını verdi. Beşiktaş'tan alacağı ile ilgili daha önce açıklama yaptığını söyleyip Terim ile davanın kendisi ile ilgili değil kurumsal bir durum olduğunu belirtti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler