Yunan gazeteciden transfer açıklaması: "Beşiktaş o kadar parayı veremez"

Yunan gazeteciden transfer açıklaması: "Beşiktaş o kadar parayı veremez"

Beşiktaş'ın Olympiakos'ta forma giyen Henry Onyekuru'yu transfer edeceğine yönelik iddialara Yunan basınından yanıt geldi.

Ajans Beşiktaş - Galatasaray'da üç farklı dönemde kiralık olarak forma giyen Henry Onyekuru, geçtiğimiz yaz bonservisiyle Olympiakos'un yolunu tutmuş ancak yeni takımında bir türlü beklentileri karşılayamamıştı. Nijeryalı futbolcunun Cyle Larin ile takas edilerek Beşiktaş'a transfer olacağına yönelik iddialara ise Yunan basınından cevap geldi.

Gazeteci Giannis Tsiakiris, Sportdog adlı internet sitesine yaptığı değerlendirmede söz konusu dedikodularla ilgili olarak şunları söyledi:

"Cyle Larin sözleşmesini yenilemek istemiyor. Yani Beşiktaş'ın kanat bölgesinde bir sorun var. Öte yandan Henry Onyekuru Türkiye ligini biliyor. Oraya uyum sağlaması için zamana ihtiyacı yok ve bunlar önemli parametreler. Ancak Beşiktaş o kadar parayı veremez. Üç, dört veya beş milyon euro verebilecek durumda değiller. Bununla birlikte sezon sonuna kadar satın alma opsiyonuyla kiralamak başka bir seçenek.

Larin'in takasta kullanılması ise mantıklı değil. Çünkü sözleşmesi gelecek yaz sona eriyor ve Olympiakos onu serbest oyuncu olarak alabiliyor. Onyekuru, Türkiye'deki futbolu bildiği olduğu için belki hatırladığımız oyuncuya dönüşebilir. Asıl soru bu transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği." (Asist Analiz)