Adnan Dalgakıran kimdir? Beşiktaş yöneticisi Adnan Dalgakıran'ı yakından tanıyın

Adnan Dalgakıran kimdir? Beşiktaş yöneticisi Adnan Dalgakıran'ı yakından tanıyın

Beşiktaş Başkan Adayı Ahmet Nur Çebi'nin yönetim kurulu listesinde yer alan Adnan Dalgakıran hakkında merak edilenler haberimizde. Adnan Dalgakıran kimdir?

Ajans Beşiktaş - Adnan Dalgakıran, 1962 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. Sanayici olan Dalgakıran evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Adnan Dalgakıran kimdir?

Adnan Dalgakıran, 1962 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden kimya mühendisi olarak mezun oldu.

Lise yıllarındayken aile şirketi olan Dalgakıran Kompresör’de iş hayatına atıldı. Askerlik sonrası yönetimini devraldığı şirketin bugün 112 ülkeye ihracat yapan ve beş ülkede kendi şirketleri olan sektörünün dünya üzerindeki önde gelen firmalarından biri olmasını sağladı.

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyeliği, Ortak Satın Alma Organizasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürüyor.

Evli ve iki çocuk babası. İngilizce biliyor.

Etiketler :