Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Ahmet Çakar başkan Beşiktaş şampiyon

Türkiye bir Orta Doğu ülkesi. Bu coğrafyanın tadı tuzu değişiktir biraz. Bu coğrafyada efendilik "itaatkar" olmakla eş anlamlıdır. Hele hele futbol gibi kirliliğin her yeri sardığı bir ortamda fazlasıyla "efendi" olursan bunlarla karşılaşırsın.
Sayın başkan Fikret Orman'a hep destek oldum. Geçen seneki kupa maçında yaşanan olayların ardından sergilediği Beşiktaş duruşundan dolayı "oyumu hep ona vereceğimi" söyledim.

Kupa, şampiyonluk gibi kavramlar hep değerlidir. Ancak en önemli kavram hak savunmaktır. Ne yazık ki Fikret Orman ve yönetiminin Beşiktaş'ın haklarını hep savunacağını düşünmüştüm. Yanılmışım!

Sezonun başından beri Beşiktaş takımı VAR odasında sistematik bir şekilde doğranıyor. Bununla da kalınmıyor, Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışındaki en büyük rakibi Galatasaray alenen kollanıyor. Beşiktaş yönetiminden elle tutulur daha bir çıkış göremedik. Sanırım hakemlerin yönetiminden çok memnunlar. Allah selamet versin.

Konyaspor maçıyla ilgili bir şey söylemeyeceğim. Söylenecek her şey söyleniyor zaten. Ancak görüyoruz ki Beşiktaş'a karşı verdiği kararlarla siyah-beyazlıların şampiyonluk sayısına etki etmiş Ahmet Çakar, Beşiktaş yönetiminden daha çok savunuyor Beşiktaş'ın haklarını acı ama gerçek.

U-21 maçında Beşiktaşlı genç futbolculara saldırılıyor. Beşiktaş resmi sitesinden sözüm ona bir kınama yazısı yayımlanıyor. Biraz daha zorlasalar Konyaspor'dan özür dileyecekler. Bu hallere mi düştük "efendi"ler sorarım size!
Beşiktaş tarafı kupaya, şampiyonluğa bakmaz "efendi"ler, Beşiktaş tarafı duruşa bakar.

Yok, eğer bir duruş sergileyemeyecekseniz Ahmet Çakar'dan Beşiktaş'ın haklarını koruma adına yardım isteyelim. Deniz Çoban da olur hatta.

NE DERSİNİZ?

Önceki ve Sonraki Yazılar