1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Andreas Beck: "Caner ya da Adriano'nun yerinde olsaydım..."
Andreas Beck: "Caner ya da Adriano'nun yerinde olsaydım..."

Andreas Beck: "Caner ya da Adriano'nun yerinde olsaydım..."

Beşiktaş'ın eski oyuncusu Andreas Beck, Siyah Beyazlılar'ın Bayern Münih maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Andreas Beck'in değerlendirmeleri şu şekilde:

"5-0 kaybedilmiş bir maçtan sonra iyi bir oyun  oynandığından bahsedemeyiz. Ama ilk 20 dakikada 11 e 11 devam eden süreçte Beşiktaş iyi gözüküyordu. Ama 1 kişi kaybettikten sonra Bayern’e karşı iyi oynamak mümkün olmuyor. Forvetleri veya kanat oyuncularını 1 kişi eksik savunmak çok güç. Belki Bayern böyle bir ortamda daha fazla da gol atabilirdi. Beşiktaş için zor bir geceydi.

"Kırmızı karttan sonra zor"

Şenol Güneş ilk 20 dakikada takımını iyi yönetti. İyi savunma yaptırdı ve net bir fırsat da yakaladı. Fakat bir kişi eksildikten sonra taktikten bahsetmek, Bayern gibi dünya çapında bir takıma karşı güç. 1 kişi eksikken Bayern’e karşı teknik adamın taktiksel başarısını sorgulayamazsınız.

Karşınızda Coman gibi Müller gibi Robben gibi ölümcül kanat oyuncuları olduğunda beklerin işi daha da zor oluyor. Hele ki 1 kişi eksikseniz. Kendimi bir oyuncu olarak Caner ya da Adriano’nun yerine koyduğumda eminim benim için de korkunç bir gece olurdu.

Cenk Tosun çok özel bir oyuncu ve yıllar içerisinde kendisini çok geliştirdi. Zaten transfer olduğu rakam da bunu gösteriyor ama Negredo ve Love da çok kaliteliler. Fakat  Cenk Tosun Beşiktaş’ın bir evladı gibiydi. Eminim tüm Beşiktaş’lılar onun boşluğunu hissedecektir. 

Benim dönemimdeki Beşiktaş’la şimdiki Beşiktaş arasında büyük farklılıklar yok. Oyun tarzı birbirine benziyor. Tabi kaliteli oyuncular eklendi. Şenol Güneş’in topa sahip olan ve oyunu domine eden takım isteğini görebiliyorsunuz. Ama bizim zamanımızda da böyleydi."