Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

“BEŞİKTAŞ KAYBETMEYE ALIŞMAZ”

Herkes gider Mersin’e biz gideriz tersine misali üçlü defans kurgusunu yeniden Dünya futbolunda canlandırma operasyonu yapmaya çalışıyordu Valerien İsmael. Tedavülden kalkalı çok olsa da ya tutarsa ile bir şeyler yapmak istiyordu.

Beşiktaş oynar gibi yaptı Kasımpaşa gereğini yaptı. Direkt netice üzerinden ilerledi. Hakem Yasin Kol, maçı gerdi, Kasımpaşalı oyuncuların yerde yatmasına müsade etti, kartları da Beşiktaş’a çıkardı. Vida ise bugün gevşedi, Vida gevşeyince Beşiktaş ta gevşedi. İki golde de direkt hata yaptı. Ersin yine bir aşırtma golü ile tüy dikti.

Oyunda kaldığı sürece sürekli kayıp düşen düşen Batshuayi’nin aklına krampon değiştirmek gelmedi. Kenardan da kimse uyarmadı. Sezonun en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Pjanic yine sahada yokları oynarken bir diğeri olan Teixeira kenarda bekledi.

İlk iki maçın heyecanı da sona ermiş olacak ki aynı tas aynı hamam hatta daha da geriye gitmiş Beşiktaş seyrettik. Üçlü savunma sevdasından da son anlarda vazgeçti fransız çalıştırıcı. Son dakikalarda taraftar da Quaresma diye bağırarak şirazeyi kaydırdı. Aldırma Kartal diyerek nostalji yaptı. Sene sanki Demirören misali. Izdırabın  bitmesine son dört maç kaldı.

Zaten şampiyonluk çok çok önce kaçtı. Ancak daha bir kaç hafta Fenerbahçe ile aynı puanda olan Kartal şu anda 14 puan geriye düştü rakibinden küme düşecek mi diye ciddi ciddi konuşulmaya başlayan Galatasaray ise artık sadece 4 puan geride. Çok ciddi bir husus da kaybetmenin çok doğal karşılanması.

Beşiktaş kaybetmeye alışmaz. Beşiktaşlı buna alışmaz. Eğer alışan varsa, kim varsa derhal şu saniye ilişik kesilmelidir. Bu Başkan da olsa kesilmelidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar