Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Beşiktaş resitali

Ajans Beşiktaş - Bu kez ızdırap gibi geçen Milli ara sonrasında taraftar Beşiktaş’a, Beşiktaş Pjanic’e kavuştu. İlk 10 dakikasında özellikle resital plus sunan siyah beyazlılar, Pjanic’in müthiş asisti ile Batshuayi’nin de golle tanışmasını sağladı.

Ardından N’Koudou sahneye çıktı. 2-0 oldu. Zemin yine çok kötüydü. Ondan mıdır bilinmez ama önce Vida sonrasında Teixeira sakatlanarak oyuna devam edemedi. Tüm yaz zemin çalışması var diye düşünürken çalışmaması olduğunu anlamış olduk.

Ersin için çok rahat maç oldu. Mecmua verseler okurdu, o derece. İkinci yarı da 3. golü erken bulunca artık Dortmund maçı için frene basıldı. Malatyaspor, Beşiktaş golü yedi. Böyle golleri genelde Beşiktaş yediği için tribünler de epey süre golü idrak edemedi.

Malatyaspor’un sert oyunu, hakemin göz yummasına rağmen Beşiktaş son derece rahat bir galibiyet aldı. Gol yememek de inanılmaz mühim, bunu es geçmemek lazım. Beşiktaş pozisyon da vermiyor ve bu da keyifleri ikiye katlıyor.

Gecenin en dikkat çeken nüanslarından biri de son anlarda sahada Beşiktaş adına 7 yerli oyuncu vardı. Acaba ben Pjanic’i tanımıyorum diyenler şimdi de 3 yerli kuralını ihlal etti derler mi? Aklımda deli sorular.

Önceki ve Sonraki Yazılar