Beşiktaş yıldızlarıyla mutlu!

Ajans Beşiktaş - Son şampiyon Beşiktaş, geçen senenin aksine yaptığı peş peşe transferlerle daha geniş bir kadroya sahip olmasıyla beraber ligin en güçlü ve oturmuş takımlarından biri olan Karagümrük’e karşı 46 dakika 10 kişiyle mücadele değil resmen savaşarak milli ara öncesi altın değerinde bir 3 puan aldı. Özellikle maçın ilk devresinde geçen sezonun yıldızları Ghezzal ve Rosier, ilk 2 haftanın aksine oyunun içine daha fazla girerek takımın hem hücum hem de savunma anlamında rahatlamasında büyük rol oynadılar. 

Takımın yeni yıldızlarından Alex, en az 2 ay sahalardan uzak kalıp antrenman eksikliğine rağmen neden 50 milyon €’luk bir değer gördüğünü attığı klas golle gösterdi. Bir diğer yıldızı Batshuayi'nin ise kendine has özellikleriyle rakip ceza sahasında şapkadan tavşan çıkarırcasına yarattığı pozisyonlar skora dönüşmese de hırsı ve mücadelesiyle ikisi de Beşiktaş taraftarını şimdiden heyecanladırdı.

Maçın ikinci 45 dakikasının başında Salih'in talihsiz bir şekilde oyundan atılması ve Alex'in mecburi şekilde oyundan alınması hem Sergen hocayı hem de taraftarı biraz düşürse de takımın liderlerinden Josef'le, ''Artık ben şampiyon takımın kalecisiyim'' diyen Ersin'in her maç üstüne koyarak artan performansı bu önemli maçın kayıpsız atlatılmasında etkili oldu. 74. dakikaya kadar pozisyon vermeyen ve 10 kişi kalmasına rağmen 2 net pozisyona giren Beşiktaş, milli aradan sonra hem takımın oturmasıyla ve hem de eksik görülen bölgelere yapılacak takviyelerle beraber daha da güçlü bir takım olacağının sinyalini verdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar