Bu yaz yapılacak hamleler, yeni sezonun kaderini çizecek...

Şampiyonluk şansını mucizelere bırakan Beşiktaş, Vodafone Park'ta karşılaştığı Kayserispor'u Tosic ve Adriano'nun golleriyle 2-0 yenerek, 3 puanı hanesine yazdırarak puanını 65'e çıkardı. Tosic'in kırmızı kartına kadar rahat bir maç götüren Beşiktaş 10 kişi kaldıktan sonra Kayserispor karşısında zor anlar yaşasa da kazanmasını bilerek, umudunu son 2 haftaya taşımayı başardı.

Şenol Güneş kalıyorum dedi!

Önce olaylı Fenerbahçe maçı ardından da Galatasaray mağlubiyeti ile birlikte Şenol Güneş'in sezon sonu Beşiktaş'tan ayrılacağı hatta bazı kesimlerce antrenörlüğü bırakacağı öne sürüldü. Ancak Güneş, maçtan önce ve sonra yaptığı açıklamalarda bu yorumları yapanları taca attı. Bşeiktaş ile sözleşmesinin olduğunu vurgulayan Güneş'in en can alıcı sözü ise 'taraftar git demeden, gitmem' oldu. Bu sözü ile, taraftarların yüzünü güldüren Güneş, önümüzdeki sezon da Beşiktaş'ın başında olacağını böylelikle kamuoyuna duyurdu ve kendisi hakkında çıkan haberleri de yalanladı.

Bu yaz çok kritik!

Şenol Güneş, Beşiktaş'ta kalacağını açıkladı. Peki, şimdi ne olacak? Öncelikle; bu yaz mevsimi oldukça kritik. Yaşlanan Beşiktaş kadrosunun bu yaz gençleştirilmesi ve özellikle bu sezon kaybolan atletizimin yapılacak transferler ile yeniden kazanılması hayati önem taşıyor. Şenol Güneş'in istekleri doğrultusunda yapılacak olan hamleler önemli. Geçtiğimiz sezonlarda hocanın istediği transferler yapılmadı, bu sezon yönetimin Güneş'in istediği 1-2 adamı kadroya dahil edeceğini düşünüyorum.

Önümüzdeki sezon Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nda yer almayacak. Şampiyonlar Ligi de şu an çok zor gözüktüğü için siyah-beyazlı takımın bütün ağırlığını lige verip, yeniden şampiyon olmak için canını dişine takacağına eminim. Dediğim gibi, bu yaz çok kritik. Beşiktaş, bu yaz yapacağı hamleler ile yeni sezonun kendisi adına kaderini çizecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar