1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. ''Cenk ve Aboubakar kalabalık arasında...''
''Cenk ve Aboubakar kalabalık arasında...''

''Cenk ve Aboubakar kalabalık arasında...''

Beşiktaş, Kasımpaşa deplasmanında 2-1 mağlup oldu. Gazete yazarları maçı nasıl değerlendirdi?

A+A-

Sabah gazetesi yazarı Metin Tekin de Kasımpaşa-Beşiktaş maçını köşesinde yorumlayanlar arasında.

İşte Metin Tekin'in bugünkü köşesinden bazı öne çıkan satırlar:

"Geçen seneki Beşiktaş'ı tarif ederken öne geçtikten sonra siyah-beyazlılarla oynamanın çok zor olduğunu ifade ediyorduk çünkü 1-0'ı yakaladıktan sonra çok rahat üreten ve skor bulan bir Beşiktaş vardı. Oyunu koparıyorlardı, fişini çekebiliyorlardı. Hem oyun anlamında ve oyunun akışı açısından böyle olmuyor bu sezon.

Bir gereksiz top kaybı, bir de savunma hatasıyla 4 dakikada 2 gol gördü kalesinde. Belki daha sonra oyunu tek kaleye çevirdi ama üretkenlik ve final anlamında başarısız oldu. Genel oyun anlayışına baktığımız zaman tamamen Cenk ve Aboubakar'la merkezde oynayan, Kerim girmeden önce kenarda yalnızca Quaresma'yı kullanan ve sağ kenarı tamamen Gökhan Gönül'ün etkinliğine bırakan bir oyun anlayışı vardı. Bütün bunlar Beşiktaş'ın üretmesine ve kazanmasına yetmedi. (...)

Geçmiş maçlara göre daha çok oyunun içinde olmaya çalışan Oğuzhan vardı. Yeterli orta şut sayısı vardı tartışılır ama şut ve orta kalitesi çok tartışılırdı. İşi bitirecek skoru yapacak olan Cenk ve Aboubakar'ın savunma kalabalığı arasında kaybolduğunu dün akşam gördük. (...)"

Önceki ve Sonraki Haberler