1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Derbi öncesi flaş gelişme! F.Bahçeliler şampiyonluk kutlaması izleyecek
Derbi öncesi flaş gelişme! F.Bahçeliler şampiyonluk kutlaması izleyecek

Derbi öncesi flaş gelişme! F.Bahçeliler şampiyonluk kutlaması izleyecek

Beşiktaş, Başakşehir'i devirip, haftaya da Başakşehir, Antalya'da puan bırakırsa Kartal, 7 Mayıs günü Fenerbahçe derbisine tur için çıkabilir.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Bu ihtimal yeni bir durumu beraberinde getirecek. Beşiktaş, bu maçta şampiyonluk turunu atma hesabı yaparken, İl Güvenlik Kurulu da bu ihtimal karşısında nasıl tavır alacağını kara kara düşünüyor.

Çünkü derbide Beşiktaş tur atarsa, Fenerliler'in güvenli bir şekilde tahliyesi neredeyse imkansız hale gelecek. Bu yüzden de 'Deplasman yasağı' uygulaması geri dönebilir.

FENERBAHÇELİLER KUTLAMA İZLEYECEK
 
Yetkililer bu ihtimalin gerçekleşmemesi için duacı. Zira spor barışını bozacak bir ortam oluşmasını kimse istemiyor. Bu yüzden de konu; derbi öncesi puan cetveline göre İl Güvenlik Kurulu'nda masaya yatırılacak.

İki tarafın yöneticilerinin de bulunacağı toplantıda ihtimaller değerlendirilip, karar verilecek. İdareciler, şampiyonluğun ilan edilmesi durumunda, Fenerbahçeli taraftarların stattan ayrılmasının imkansız hale geleceğini düşünüyor...

Bu durumda Fenerbahçeli taraftarlar da saatlerce Vodafone Arena'da kalıp, Siyah-Beyazlılar'ın şampiyonluk kutlamalarına şahitlik etmek durumunda kalacak.

LYON MAÇI MODELİ UYGULANABİLİR

Ancak bu da rakip taraftarla yaşanabilecek tatsız olaylara ortam hazırlayabilir. Bu yüzden Fenerbahçeliler'in derbiye gelmemesi konuşulacak. Lyon modelinin uygulanması gündeme gelecek.

Ancak bu kararın alınabilmesi için Fenerbahçe tarafının da rızası aranacak. Fenerbahçe cephesinin de taraftarının böyle bir ortamda kalmaması için anlayışlı davranacağı hesap ediliyor.Fenerbahçeliler, kupada 6 yıl sonra deplasmanda yer almıştı. (Akşam)