Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

‘’İLK’LERLE BİR GECE YARISI KARTALI”

Ajans Beşiktaş - Alanyaspor maçındaki sinir harbinden sonra taraftar çok yüksek konsantre, tepkili ve bilenmiş şekilde tribünde yerini alırken, hakemler, federasyon(maçın son anlarında Valerien İsmael, buraya sonra geleceğiz) nasibini aldı.

Taraftarın da etkisiyle Beşiktaş etkili başladı, zaman zaman özlediğimiz organize ataklar, ne yaptığını bilen anlar yaşattı. Direkten dönen üç top büyük şanssızlıktı. Günaydın Sadece bu gecenin değil toplamda üç haftanın da en başarılılarından olan Weghorst nihayet golle tanıştı, Gomezvari bir uçan kafa ile asıl şimdi merhaba dedi. Salih’in ağırlığını hissettirmeye başlaması yeni transfer etkisi yaratıyor artık. Berkay’ın güçsüz oluşu, Mulela’nın takımı 10 kişi gibi oynatması(mevcutta o bölgede olmuyor) çare bulunmalı.

İstekli Beşiktaş N’Koudou’nun kendi başlattığı pozisyonun kendisinin bitirmesi ile seyir zevki pik yapan golle farkı da ikiye çıkardı. Weghorst’un bir golü bu yarıda ofsayta takıldı. İkinci yarıda güzellikler kadar soru işaretlerinin de olduğu anlar izledik. Muleka belki de ilk kez asıl etkili olduğu alana girince Masuaku’nun kullandığı kornerde kafa ile golü buldu. Hem Masuaku ilk asistini yaptı hem de Muleka ilk golünü attı. Bu andan sonra takımın pili birden tükenme noktasına geldi.

İşte burada İsmael’den hamle bekledi herkes. Son maçta yaptığı oyuncu hamleleri tepki alınca bu maçta da onun etkisinden ötürü hiç hamle yapmadı. Yenilen gol sonrası Ersin’in çizgide çıkardığı top eğer gol olsa o gece bitmezdi. Taraftar İsmael uyuma değişiklik yapsana, Cenk Cenk Cenk diye stadı inletti. 90+3’te oyuna almak hele hele maç değişiklik diye bağırırken bunu yapmak kendi ipini ufaktan çekmeye başlamak demek. Aslında keyifli olmamız gereken ancak bu maçta bile sinir hastası olmamıza sebep olan maçı bitiren ise Rosier’in golü oldu.

Hala ciddi eksikler var, büyük takım oyunu yok, İsmael’in hala Beşiktaş’ın nasıl bir takım, nasıl bir kulüp, değer olduğunun idrakında değil. Bir an önce kendine gelmeli bu hususta. O kendine gelirken Delle Alli’de geldi gibi, bir stoper eli kulağında, ve transferin son günü çok enteresan bir uçak inebilir. Uçaklar inerken Kartal’da iyice göklere yükselsin. Hadi bakalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar