Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Kartal'a Gümrük sökmez!

Ajans Beşiktaş - Sergen Yalçın’ın tıpkı geçen sezon olduğu gibi yine işaret ettiği Milli ara sonrasını bekliyoruzdan önceki son durak Karagümrük karşılaşmasıydı. Alex Teixeira ve Batshuayi ilk kez ilk 11’deydi. Beşiktaş’ın dedesi, ahtapotu Atiba yedek başladı.

İlk yarı özelinde sürekli pres yapan bir Beşiktaş izledik ama aynı oranda çok fazla top kaybı yapıldı. Lige biraz sallantıda başlayan Ghezzal’inde eskiye dönmesi ile birlikte Rosier’in de pik yapması Alex ve Batshuayi’nin biz buradayız artık demesi ile iyi bir 45+4 dakika izledik. Ceza sahası dışından eliyle koymuş gibi harika bir ayak içi ile merhaba dedi Teixeira. Batshuayi gol atmak dışında her şeyi yaptı gol de eli kulağında izlenimi verdi. Rıdvan çok iyiydi.

İkinci yarı başladı, başlaması ile birlikte Salih çok acemice oyundan atıldı. Sezona da iyi başlamaması çok talihsiz oldu. Salih’in kartını gösteren Cüneyt Çakır aynı cesareti Karagümrüklü oyuncularda gösteremeyince sinirler gerildi. Yine ilk yarıda Vida’nın verilmeyen penaltısı ile 3 haftada toplamda verilmeyen 4 penaltı oldu. Potansiyel 4 gol hiç edildi. Uzatmalar ile 50 dakika 10 kişi oynayan Siyah Beyazlılar, Batshuayi’nin de şanssızlığı eklenince skoru arttıramadı.

TFF’nin aldığı yabancı kuralının akla, mantığa sığan hiçbir açıklaması yok. Bir oyuncu sakatlansa hesap kitap yapmaktan ne maçı izleyebiliyorsunuz ne de konsantre olabiliyorsunuz. Bazen düşünüyorum, bu kararlar alınırken ya da alınması üzerine öneri verilirken kandaki promil oranında artış var mıdır? Türk Futbolu gelişsin diye aldıklarını söyleyen ama buna kendisi de inanmayan TFF’nin derhal bu kuralı geri çekmesi gerekiyor. Nasılsa alışıklar oyun devam ederken kural bozmaya.

Şampiyonlar Ligi listesi 31 Ağustos’u 1 Eylül’e bağlayan gece teslim edilecek yabancı bir 8 şart. Gedson’u zorlayıp almak çok önemli ama eğer o olmuyorsa Premier Lig’de kötü günler geçiren Arsenal’de Elneny’ye tabiri caizse çökülebilir. Bir de önerim olacak Kartal Yuvası için. Alex Teixeira gelmiş, Batshuayi gelmiş. Yap ürünleri bunlara özel sür piyasaya. Sıcak para işte.

Önceki ve Sonraki Yazılar