Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

“Papaz her zaman pilav yemez"

İki maç üst üste gelen 1-0’lık galibiyetler bize şunu göstermişti. Eğer ikinci golü atmazsa Beşiktaş, dakika 60’dan sonra düşen fizik gücü yüzünden her takım karşısında zorlanırdı. Bugünde yine ileride topu kaleye sokma işinde sınıfta kaldı. Bu kez orta sahası çok daha erken kolay geçildi.

Teixerira ve Pjanic ile başlayınca Önder Hoca, Kenan’ı da kullandı ve maç öncesi onun savunma yönünden yararlanacağız diye açıkladı. Kenan iyi savundu ancak sanki Yeni Malatyaspor’un bir savunma oyuncusu gibi izlenim verdi.

Dakikalar geçiyor Beşiktaş bir türlü golü bulamıyordu. Gol atması beklenen Batshuayi bugün Teixeira’nın attığı golün asistini yaptı. Kariyerinin en rahat gollerinden biri oldu bu. Asıl sorun şimdi başlamıştı çünkü farkı arttıramamak geçen her saniye golü ha yedin ha yiyeceksine evrildi.

Nitekim de öyle oldu. Necip’in arkası dönük adama yaptığı müdahalede VAR uyarısı ile pozisyonu izleyen Zorbay Küçük penaltıyı verirken Adem’de en iyi yaptığı işlerden birini yaparak temiz bir vuruş yaptı.

Beşiktaş’ın üç, Yeni Malatyaspor’un bir topu direkten döndü. Takım olarak formsuzdu Beşiktaş ancak buna rağmen biraz becerikli olsa maçı rahat kazanabilirdi ama olmadı. Rizespor ve bugünkü maçı kazanmış olsaydı sadece puan farkı şu an itibariyle 11’e inecekti.

Önceki ve Sonraki Yazılar