1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Quaresma: "Fenerbahçe mi? Asla."
Quaresma: "Fenerbahçe mi? Asla."

Quaresma: "Fenerbahçe mi? Asla."

Ricardo Quaresma, Beşiktaş Dergisi’nin Mart ayı kapağına konuk oldu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Şampiyonluğa koşar adım ilerleyen Beşiktaşımız’ın dinamosu o. Futbolun sadece futbol olduğu ve zevk için oynandığı çağlardan Beşiktaşımız’a miras kalan bir spor nimeti. Onun için futbol mitolojisinin gizemli ilahlarından biridir desek yeridir. Beşiktaş ona, o Beşiktaş’a sahip olduğu için çok şanslı; biz Beşiktaşlılar da bu yaşayan efsaneyi, Ricardo Quaresma’yı kanlı canlı seyrettiğimiz için futbol tanrılarına her hafta şükrediyoruz!

İşte Quaresma’nın röportajından bazı bölümler:

“En iyi biz oynuyoruz, bunu Türkiye’deki herkes görüyor. Çok büyük bir aksilik olmazsa bu sezon üçüncü yıldızımızı takacağız.”

“Önceleri serbest vuruşlarda bu kadar etkili değildim. Ölü topları doğru ve etkili kullanarak bir maçın kaderiyle oynayabilir, üç puanı evinize götürebilirsiniz. Bu yüzden her daim özel çalışmalar yapıyorum. Genç oyuncular gelip sizi geçebilir. Bundan hiç hoşlanmam. Bu yüzden antreman bitse bile ben çalışmaya devam ederim.”

“Türkiye’de sadece Beşiktaş’ta oynarım. Birgün Beşiktaş beni istemezse Türkiye’den ayrılırım ve kariyerime başka bir memlekette devam ederim. Çünkü Beşiktaş ile derin bağlarım var. Beni para ile satın alamaz kimse. Hele Fenerbahçe? Asla.”

“Sol ayağıma çok güvenmiyorum. Rabona yapmamın sebebi bu. Herkes estetik göründüğü için öyle vurduğumu sanıyor ama doğrusu sağ ayağımla daha iyi vurabilmemdendir. Pratik sebeplerden Rabona vuruşu yapıyorum.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler