Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Reaksiyon

Kafa ve beden dili olarak çok önceden biten Beşiktaş-Sergen Yalçın birlikteliği 3 gün önce resmen bitmiş,  Beşiktaş’ın yeni bir başlangıç öncesi Kayserispor maçı özelinde altyapı antrenörü Önder Karaveli önderliğinde maça çıktı.

İlk 45 dakika önceki maçlardan hiçbir fark olmadan geçti. Top çeviren ama ileride çoğalamayan, pozisyon bulamayan ve kalesine gelen topta golü yiyen aynı Beşiktaş’tı. Can’ın istekli, fizik güçlü oyunu akıllarda kaldı.

Welinton’a nasıl sabredilip şu Serdar’ın oynamamış olmasının akla uygun, mantıklı bir açıklamasını hala bulamıyorum. Çocuk sırıtmadı. Devre biterken Serdar’ın şişirme topuna darbeli bir kafa vuruşu yapan Larin tabelaya eşitlik getirdi.

İkinci yarının başlama düdüğünden önce tribünler burası Beşiktaş herkes kendine gelsin diye inledi. Ve gerçekten de başka bir oyun oynandı bir bölüm. Alanı daraltan dönen topların duvardan sekercesine tekrar rakip kaleye yığan Beşiktaş’ın ikinci golü geldi geliyor derken Larin’in kaptırdığı top sonrası kalesinde yeniden golü gördü. Bu gol sonrası tribünler Larin’i ıslıkladı.

İlk defa takımın başında çıkan muhtemelen de son olacak Önder hocaya takım niye oynamıyor diye soruldu, illa ıslıklanması gereken bir oyuncu aranacaksa bu maç özelinde Larin değildi. Larin oyundan alınırken yine ıslıklandı.

Oyuna özellikle Güven’in girmesi sonrası oyuncular ciddi bir reaksiyon verdi. Bir ara 3-5-2 gibi oynadı Beşiktaş, en azından bir B planı denendi. Dakikalar 83’ü gösterirken Batshuayi hep aradığı pozisyonu nihayet bularak skora yeniden dengeyi getirdi. Artık ok yaydan çıkmış Beşiktaş geliyorum demeye başlamıştı.

Batshuayi bu kez 89’da topa öyle bir abandı ki takımdaki tüm sinir stres gerginliğin acısını çıkarırcasına topu ağlara gönderdi. Maçı bitiren ise Batshuayi’ye 2 asist yapan, bu kez Batshuayi’nin kendine asistini geri çevirmeyen Güven oldu.

1-0’lık galibiyet belki de bu kadar etki etmezdi ancak maçın seyri, senaryosu çok önemli bir artı oldu. Haftaya derbi var. Takımın yeniden özgüven kazanmaya başlaması için fırsat ayağına, kafasına geldi Kartalın.

Bunu da gole çevirmek sahadaki 11 ve yedek kulübesinde ki oyuncuların olacak ve Beşiktaş yeni Teknik Direktörü ile Kadıköy’de hazır kıta olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar